• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

ZSSK upozorňuje na zmeny v regionálnej, ale aj medzištátnej doprave

ZSSK upozorňuje na zmeny v regionálnej, ale aj medzištátnej doprave

Realizáciou stavby sa odstránili poruchy na infraštruktúre, ktoré vznikali z dôvodu nestability svahu.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pripravuje viaceré zmeny v rámci železničnej dopravy. Napríklad pre študentov sa v rámci regionálnej dopravy od utorka 2. mája zlepší dochádzanie do škôl na trati Stará Ľubovňa – Plaveč – Košice. O mimoriadnej zmene cestovného poriadku v stredu informoval hovorca spoločnosti Tomáš Kováč.

Zmeny sa týkajú štyroch regionálnych vlakov na traťovom úseku Košice – Lipany – Plaveč a Stará Ľubovňa – Plaveč.

Úsek Košice – Lipany – Plaveč

„Systém zmeny uvedených vlakov zlepšuje prepravu cestujúcich, hlavne študentov, v nedeľu na traťovom úseku Stará Ľubovňa – Plaveč – Lipany – Prešov – Košice,“ konkretizoval Kováč. Čo sa týka úseku Košice – Lipany – Plaveč, predĺžená bude trasa vlaku REX 1950 o úsek Lipany.

Ten bude kalendárne obmedzený na nedele a sviatky 8. mája a 1. novembra. Teda sa netýka dní 7. máj a 29. október a ani obdobia od 2. júla do 27. augusta. Rovnakým spôsobom bude fungovať vlak REX 1959 s predĺžením o úsek Plaveč – Lipany.

Linka Stará Ľubovňa – Plaveč

V rámci linky Stará Ľubovňa – Plaveč bude skrátená trasa osobného vlaku 8352 na úsek Plaveč – Stará Ľubovňa (pôvodne Lipany – Stará Ľubovňa). Okrem toho ZSSK upozorňuje aj na zmenu odchodu zo železničnej stanice Plaveč o 60 minút skôr, teda po novom Plaveč 17:37 – Stará Ľubovňa 17:56.

V prípade osobného vlaku 8352 bude skrátená trasa v úseku Stará Ľubovňa – Plaveč, s odchodom o 17:05 z Ľubovne.

Zmeny v medzištátnej doprave

Ďalšia avizovaná zmena sa týka medzištátnej dopravy, a to v termíne od 2. do 22. mája. Pre výluky vlakov na území Rakúska v úseku Bratislava – hlavná stanica a Linz Hbf sa menia aj časy odchodov a príchodov vlakov rjx 160 a 167. Odchod ranného z bratislavskej hlavnej stanice sa posunie zo 6:08 na 5:38.

Zmeny nastanú aj v prípade večerného vlaku zo stanice Linz Hbf, ktorého príchod na hlavnú stanicu v Bratislave sa posunie na neskôr o približne 40 minút.

„Zároveň v období od 6. do 12. mája bude vlak rjx 160/167 končiť či začínať jazdu v stanici Bratislava-Petržalka. V úseku Bratislava hl. st. – Bratislava-Petržalka bude zavedená náhradná autobusová doprava (NAD),“ upozornil Kováč. Stanica Bratislava-Nové Mesto nebude obsluhovaná autobusmi NAD.

Okrem toho pristúpila železničná spoločnosť od 24. apríla k zvýšeniu kapacity ranného vlaku R 700 z Púchova do Bratislavy s odchodom o 6:10, a to v utorky až štvrtky o jeden vozeň 2. triedy. „Do vlaku R 700 sme už v januári zaradili posilový vozeň v pondelky, takže zvýšená kapacita bude v pondelky až štvrtky,“ doplnil hovorca ZSSK.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie