• Dnes je: Streda 17. júla 2024 meniny má Bohuslav

Zástupcovia Európskej Komisie navštívili Trenčín. Diskutovali o eurofondoch a prípravách na Európske hlavné mesto kultúry 2026

Zástupcovia Európskej Komisie navštívili Trenčín. Diskutovali o eurofondoch a prípravách na Európske hlavné mesto kultúry 2026

Vedenie mesta informovalo zástupcov EK aj o príprave rekonštrukcie budovy železničnej stanice v Trenčíne, ktorá by mala byť hotová práve počas kľúčového roka 2026.

10.7.2024 (SITA.sk) - V rámci výjazdového rokovania navštívili mesto Trenčín zástupcovia Európskej komisie (EK) pre regionálny rozvoj Pascal Boijmans, Katarína Prokopič a Eva Wenigová, ktorí sa stretli s primátorom mesta Richardom Rybníčkom. Zaujímali sa o realizované investície z eurofondov, ale aj o priebeh príprav na Európske hlavné mesto kultúry 2026, na čo sú vyčlenené peniaze z Programu Slovensko.

Ako informovala hovorkyňa mesta Trenčín Erika Ságová, navštívili aj vynovenú synagógu a Hviezdu, ktorej premena bola rovnako realizovaná z financií Európskej únie.

Zástupcovia navštívili viaceré miesta

Po prehliadke átria Mestskej veže a prác na Hviezdoslavovej ulici, navštívili zástupcovia Pascal Boijmans, Katarína Prokopič a Eva Wenigová spolu s vedením mesta aj novú synagógu a Centrum kultúrno-kreatívneho priemyslu Hviezda, ktoré bolo zrealizované tiež z financií Európskej únie.

Vypočuli si aj prezentáciu projektu Trenčín Si Ty. Primátor mesta Richard Rybníček spoločne s viceprimátorom Patrikom Žákom uviedli, že všetky realizované projekty, ako aj tie, ktoré sa budú realizovať v ďalšom období, sú súčasťou dlhodobého strategického plánovania rozvoja mesta.

"Primátor prízvukoval, že súčasťou plánovania je aj riešenie dopravnej situácie v meste, ktoré priamo súvisí s rekonštrukciou starého cestného mosta, ako aj potreby preložky štátnej cesty I/61 vedúcej cez centrum Trenčína. Podľa jeho slov je práve projekt Trenčín Si Ty ukážkovým príkladom práce na Integrovanej územnej stratégii Mestskej funkčnej oblasti Trenčín, pričom zástupcov komisie informoval, že sa bude ďalej intenzívne snažiť, aby sa najmä prípravné práce na dokumentáciách v súvislosti s preložkou štátnej cesty zo strany ministerstva dopravy nezastavili," doplnila Erika Ságová.

Rekonštrukcia budovy železničnej stanice

Z dôvodu získaného titulu Európske hlavné mesto kultúry 2026 si záväzok zrealizovať rekonštrukciu stanice dala aj súčasná vláda.

Zástupcovia sa vedenia mesta pýtali aj na procesy vedúce k realizácii projektov, ktoré im objasnil projektový manažér, gestor Integrovanej územnej stratégie Mestskej funkčnej oblasti Trenčín Milan Ovseník. Zdôraznil, že niektoré procesy pri schvaľovaní zo strany MIRRI SR sa zjednodušili, pričom upozornil aj na možné riziká súvisiace s procesom implementácie v neprospech prijímateľov.

"Kľúčovú rolu pre úspešné čerpanie zdrojov z Programu Slovensko budú zohrávať aj odborníci z Úradu pre verejné obstarávanie a ich promptnosť pri posudzovaní postupov pri verejných obstarávaniach,” dodal trenčiansky primátor Richard Rybníček. Zároveň ocenil zjednodušenie zákona o verejnom obstarávaní, ktoré predložil minister Richard Raši.

Viac k téme: Eurofondy, Európske hlavné mesto kultúry 2026, hovorkyňa mesta Trenčín, Minister investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR, Operačný program Slovensko, Program Slovensko, Rekonštrukcia, Výjazdové rokovanie, Zákon o verejnom obstarávaní
Zdroj: SITA.sk - Zástupcovia Európskej Komisie navštívili Trenčín. Diskutovali o eurofondoch a prípravách na Európske hlavné mesto kultúry 2026 © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 17. júl 2024

horoskopy na dnes stredu 17 jul 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 17. júl 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Úspešný deň pre ľudí pracujúcich v oblasti zdravotníctva a školstva. Ostatní dokážu riešiť problémy s humorom. Poobzerajte sa po vedľajšom zamestnaní.

Býk 21.4. - 21.5.

Silnejúca intuícia bude vhodne podporovaná. Vyriešenie zamotanej situácie, ku ktorej ste nemálo prispeli, je na obzore. Venujte sa tvorivej činnosti, môžete dosiahnuť pekné výsledky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Snažte sa presadiť svoje tvorivé možnosti a schopnosti, kým sa to ešte dá. Môžete tým veľa získať. Je najvyšší čas, aby ste prestali ťahať za kratší koniec. Máte na viac.

Rak 22.6. - 22.7.

Kto nepracuje, nič nepokazí. Držte sa dnes tohto hesla po celý deň. Pri roztržkách radšej ustúpte. Najlepším spoločníkom bude pre vás nejaká kniha.
Všetky Horoskopy pre Stredu 17. júl 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie