• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Výluky na Slovensku pretrvávajú, autobusy nahradia vlaky aj na linkách z Bratislavy a Košíc

Výluky na Slovensku pretrvávajú, autobusy nahradia vlaky aj na linkách z Bratislavy a Košíc

Výluka v úseku Veľký Meder – Dolný Štál a späť na trati medzi Bratislavou a Komárnom sa 21. a 22. augusta týka štyroch osobných vlakov.

Pre rekonštrukčné práce na železničnej infraštruktúre v rôznych regiónoch Slovenska cestujúcich miesto dotknutých vlakov odvezú autobusy.

Čakanie prípojných vlakov nie je zaručené

Výluka v úseku Veľký Meder – Dolný Štál a späť na trati medzi Bratislavou a Komárnom sa 21. a 22. augusta týka štyroch osobných vlakov. V úseku Hurbanovo – Nové Zámky a opačne v pondelok a utorok idú autobusy za šesť vlakov na linke medzi Komárnom a Novými Zámkami. Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) o tom informuje na svojom portáli s tým, že vlaky môžu meškať približne 15 minút, pričom pri väčšom meškaní nie je zaručené čakanie prípojných vlakov.

Obmedzenia v železničnej doprave sú 21. až 26. augusta aj medzi Žarnovicou a Kozárovcami. Od pondelka do soboty je náhradná autobusová doprava miesto ôsmich rýchlikov, do piatka aj za šesť a v sobotu za štyri osobné vlaky. Ide o rýchliky jazdiace na linke medzi Bratislavou a Banskou Bystricou a osobné vlaky na trase Zvolen – Levice. V týchto prípadoch môže meškanie vlakov dosiahnuť 25 minút, bez zaručeného čakania prípojných vlakov.

Výluky aj na Zemplíne

Na úseku Dlhá nad Oravou – Nižná 22. až 24. augusta nahradia autobusy šesť vlakov premávajúcich po oravskej trati medzi Kraľovanmi a Trstenou. Na úseku medzi Gelnicou a Prakovcami sa výluka 21., 23. a 25. augusta vzťahuje na štyri osobné a dva zrýchlené vlaky a na úseku Nálepkovo – Hnilec 22. a 24. augusta na dva zrýchlené vlaky.

Železničiari upozornili na výluku aj na Zemplíne. Na úseku Michalovce – Bánovce nad Ondavou a späť od 21. do 23. augusta idú autobusy miesto deviatich vlakov, na úseku Strážske – Michalovce 25. augusta nahradia päť vlakov.

Obmedzenia v Košickom kraji

Cestujúci pocítili komplikácie na železniciach v pondelok aj medzi Jabloňovom nad Turňou a Rožňavou, kde autobusy nahradili štyri rýchliky na linke medzi Zvolenom a Košicami. Od 22. do 25. augusta bude výluka rýchlikov na úseku Košice – Moldava nad Bodvou a späť a regionálnych vlakov na úseku Haniska pri Košiciach – Moldava nad Bodvou mesto a späť.

Práce na tejto infraštruktúre majú trvať od utorka od 7:50 do piatka do 17:00 nepretržite. Obmedzenia 26. a 27. augusta na úseku Košice – Moldava nad Bodvou a späť sa dotknú ôsmich rýchlikov a na úseku Veľká Ida – Čečejovce a späť desiatich osobných vlakov. Cez najbližší víkend je rekonštrukcia nahlásená v čase 7:50 až 17:50.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie