• Dnes je: Utorok 12. decembra 2023 meniny má Otília

VšZP ukončila zmluvu s viacerými poskytovateľmi dopravnej zdravotnej služby, nespĺňali požadované parametre

VšZP ukončila zmluvu s viacerými poskytovateľmi dopravnej zdravotnej služby, nespĺňali požadované parametre

Zmluvy sa podľa Peterovej uzatvárajú štandardne na rok a ich platnosť uplynula na konci augusta tohto roka.

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) ku koncu augusta tohto roka ukončila zmluvu s piatimi poskytovateľmi dopravnej zdravotnej služby.

Splnenie parametrov

Ako uviedla hovorkyňa poisťovne Eva Peterová, od začiatku septembra pokračuje v zmluvnom vzťahu s tými poskytovateľmi tejto služby, ktorí spĺňajú kvalitatívne parametre na jej poskytovanie. Do konca minulého mesiaca pritom VšZP zabezpečovala dostupnosť dopravnej zdravotnej služby na území Slovenska prostredníctvom 43 poskytovateľov.

„Ich počet sa znížil o piatich dopravcov, a to z dôvodu postupnej optimalizácie siete poskytovateľov tejto služby,“ zdôvodnila Peterová. V okresoch, v ktorých pôsobí menej dopravných zdravotných služieb, túto službu po novom poskytujú väčší dopravcovia, ktorí spĺňajú všetky potrebné parametre na jej zabezpečenie v požadovanej kvalite a rozsahu.

Dostupnosť služby

„Poistenci VšZP tak majú aj naďalej zabezpečenú rovnakú dostupnosť tejto služby v nezmenenom rozsahu a v požadovanej kvalite,“ zdôraznila hovorkyňa štátnej zdravotnej poisťovne.


Zmluvy sa podľa Peterovej uzatvárajú štandardne na rok a ich platnosť uplynula na konci augusta tohto roka. Upozorňuje na to, že zdravotné poisťovne nemajú zákonom stanovenú verejnú minimálnu sieť takýchto poskytovateľov. Je na každej zdravotnej poisťovni, koľko poskytovateľov bude mať zazmluvnených.

Nemocnica v Prešove


„V prípade medializovaných tvrdení niektorých prepravcov, ako aj Fakultnej nemocnice J. A. Reimana v Prešove, že našich poistencov na plánované vyšetrenie v Prešove nemá kto doviezť a dopravu si musia zabezpečiť sami, ide o hrubé zvádzanie pacientov a hazard s ich zdravím,“ uviedla Peterová. Aj Fakultná nemocnica v Prešove bola podľa nej informovaná o dopravcovi, ktorý naďalej zabezpečuje poskytovanie tejto služby bez akéhokoľvek kapacitného problému.


„Zmluvný vzťah s niektorými dopravcami sme ukončili aj v iných mestách na Slovensku, ale vyfabulované problémy s prepravou našich poistencov evidujeme iba v Prešove, za čím vidíme snahu niektorých poskytovateľov zdravotnej starostlivosti v Prešove a ich spriatelených dopravcov presadiť osobné záujmy nad záujmy pacientov,“ ukončila hovorkyňa VšZP.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie