• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Vláda nasmerovala Slovensko na grécku cestu, podľa PS je návrh rozpočtu predbankrotový a dlh bude iba rásť

Vláda nasmerovala Slovensko na grécku cestu, podľa PS je návrh rozpočtu predbankrotový a dlh bude iba rásť

Podľa Kišša je zverejnený návrh rozpočtu rozpočtom minulosti. Nezvyšuje budúce platy a ani dôchodky, práve naopak, znižuje ich.

Progresívne Slovensko kritizuje vládny návrh rozpočtu, vyčítajú mu nielen obsah, ale aj proces, akým vznikal. „Je to predbankrotový rozpočet bez vízie pre Slovensko,“ vyhlásil predseda strany Michal Šimečka. Vláda nemá schopnosť ani záujem podľa jeho slov ozdravovať verejné financie.

„Iba sa snaží nejakými účtovnými trikmi zakryť to, že deficit bude vyšší a zadlžovanie ďalších generácií sa ešte zhorší,“ myslí si Šimečka.

Slovensko nasmerovali na grécku cestu

Súčasná vláda podľa neho nasmerovala krajinu na grécku cestu. „Je úplne zrejmé, že vláda nemá najmenší záujem riešiť problémy alebo lepšiu budúcnosť Slovenska. Jediné, čo ich zaujíma, je pomsta a zabezpečenie beztrestnosti pre seba a svojich ľudí,” uviedol Šimečka.


Ekonomický expert hnutia Štefan Kišš poukázal na to, že minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) ani neprišiel na parlamentný finančný výbor, kde sa o rozpočte malo rokovať.


Podľa Kišša je zverejnený návrh rozpočtu rozpočtom minulosti. Nezvyšuje budúce platy a ani dôchodky, práve naopak, znižuje ich.


„Robert Fico nezostal nič dlžný svojej povesti, opäť oberá budúcich dôchodcov zásahom do druhého piliera, ekonomickú aktivitu pridusí zvyšovaním už tak vysokých odvodov a neplní ani svoj sľub stabilizovať dlh,” vyhlásil Kišš. Dlh a najmä náklady na obsluhu dlhu sa podľa neho v porovnaní s tohtoročnou sumou 1,2 miliardy eur počas štyroch rokov viac než zdvojnásobia.

Snahu o ozdravenie financií len predstiera


Snahu o ozdravenie verejných financií vláda podľa Kišša len predstiera a rôznymi účtovnými trikmi sa chce zmestiť do národných limitov.


„Finančné trhy ale neoklamú. To, že vláda nepredstavuje opatrenia, ktoré naozaj ozdravia verejné financie, dokazuje aj znížený rating od agentúry Fitch. Tá nám udelila najnižší rating od 2004. Je zrejmé, že verejný dlh bude iba rásť a navyše si budeme požičiavať drahšie. Je to rozpočet, ktorý iba presúva bremeno na ďalšie generácie,” uzavrel Kišš.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie