• Dnes je: Pondelok 04. marca 2024 meniny má Kazimír

Veľká skupina bývalých wagnerovcov začala trénovať so špeciálnymi silami z Čečenska, tvrdí čečenský líder Kadyrov

Veľká skupina bývalých wagnerovcov začala trénovať so špeciálnymi silami z Čečenska, tvrdí čečenský líder Kadyrov

Bývali wagnerovci absolvujú intenzívny výcvik so špeciálnymi silami Achmat.

7.11.2023 (SITA.sk) - Veľká skupina bývalých žoldnierov z ruskej Wagnerovej skupiny začala trénovať so špeciálnymi silami z Čečenska, vyhlásil čečenský líder Ramzan Kadyrov.

Výcvik wagnerovcov

Ako informoval spravodajský portál Sky News, Kadyrov na platforme Telegram napísal, že bývalí wagnerovci, ktorí „majú vynikajúce bojové skúsenosti a osvedčili sa ako statoční a výkonní bojovníci“, absolvujú intenzívny výcvik s jeho špeciálnymi silami Achmat.

Som presvedčený, že v nadchádzajúcich bitkách plne naplnia svoju povesť,“ povedal. Kadyrov uviedol, že cvičenia zahŕňajú streľbu, poľnú medicínu a výcvik ostreľovačov, guľometníkov, ženistov a delostrelcov.

Jeho tvrdenia sa nedali nezávisle overiť, uvádza Sky News. Nie je jasné, koľko bývalých wagnerovcov sa zúčastňuje na výcviku ani či zostanú s čečenskými silami, keď sa skončí.

Skupina pod kontrolou štátu

Wagnerova skupina zohrala významnú úlohu v niektorých z najzúrivejších bojov ruskej vojny na Ukrajine. Jej osud zostal neistý po tom, čo jej zakladateľ Jevgenij Prigožin v júni viedol krátku vzburu proti ruskému vojenskému veleniu a v auguste zomrel pri leteckej havárii.

Ruský vodca Vladimir Putin sa následne rozhodol dostať wagnerovcov pod kontrolu štátu a nariadil im podpísať prísahu vernosti. Kremeľ tiež opakovane tvrdí, že skupina neexistuje ako právnická osoba.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. marec 2024

horoskopy na dnes pondelok 4 marec 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. marec 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nepreceňujte svoje možnosti. Súčasné aspekty môžu vyvolať problémy v zdravotnom stave. Je možné, že budete musieť zmeniť doterajší spôsob života. Bude to na váš prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

K novým úlohám pristupujte pokojne. Impulzívne konanie by mohlo všetko iba skomplikovať. Nemalo by vám robiť väčší problém zvládnuť aj zložitejšie práce. Zbytočne neodbiehajte od problému.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Urobte čo sa dá, aby ste dokázali, že problematiku ovládate. Zasaďte sa za to, čo sledujete a prevezmite na seba aj zodpovednosť. Alibizmus nie je namieste.

Rak 22.6. - 22.7.

Dávajte si pozor, aby ste nespôsobili rozvrat medzi osobami v okolí. Vaše protichodné pocity vás do takého konfliktu môžu zamotať. Vyjadrujte sa opatrnejšie.




Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. marec 2024





Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie