• Dnes je: Piatok 01. decembra 2023 meniny má Edmund

V týchto krajinách EÚ sa bez COVID preukazu nepohnete, poisťovňa odporúča pred odchodom preveriť aj platné opatrenia pri vstupe

V týchto krajinách EÚ sa bez COVID preukazu nepohnete, poisťovňa odporúča pred odchodom preveriť aj platné opatrenia pri vstupe

Dovolenkárom postačí aj elektronická verzia COVID preukazu.

8.7.2022 (Webnoviny.sk) - COVID preukaz EÚ je v niektorých krajinách stále nevyhnutnosťou. Preukázanie sa Green pasom v EÚ vyžadujú aktuálne Fínsko, Francúzsko, Korzika, Malta a Monako.

Potvrdenie v mobile

Pred cestou je preto dôležité overiť si podmienky vstupu do krajiny na stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Nie je nutné nosiť COVID preukaz so sebou, postačí aj jeho elektronická verzia, ako informovala Ivana Štefúnová zo Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP).

Štefúnová uviedla, že poistenci najväčšej zdravotnej poisťovne na Slovensku majú tento doklad dostupný aj v mobilnej aplikácii VšZP.

SOS karta prvej pomoci

Mobilná aplikácia zobrazuje aj všetky absolvované očkovacie dávky, rovnako ako potvrdenie o prekonaní ochorenia či testovaní PCR.

„Okrem COVID preukazu EÚ nájdu naši poistenci v mobilnej aplikácii aj preukaz poistenca, ako aj európsky preukaz zdravotného poistenia. Bezpečnosť cestujúceho zvyšuje aj SOS karta prvej pomoci v aplikácii. V karte je možné vyplniť kontakt v prípade núdze, alergie, krvnú skupinu aj chronické ochorenia. Všetky tieto dôležité veci sa zobrazia i na uzamknutej obrazovke smartfónu," informovala.

Aplikácia zobrazuje aj zoznam najbližších poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a upozorní aj na najbližšie preventívne prehliadky.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie