• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

V druhom ročníku Komunitných grantov Nadácie Veolia získalo finančnú podporu až deväť organizácií

V druhom ročníku Komunitných grantov Nadácie Veolia získalo finančnú podporu až deväť organizácií

O grant mohli tentoraz požiadať organizácie z Petržalky, z Dúbravky a z Podunajských Biskupíc.

10.12.2023 (SITA.sk) - Program Komunitné granty Nadácie Veolia, ktorý je určený pre širokú verejnosť, neziskové organizácie, športové kluby či školské zariadenia, má za sebou druhý ročník. Ako informuje organizátor projektu, o grant mohli tentoraz požiadať organizácie z Petržalky, z Dúbravky a z Podunajských Biskupíc.

Podporili deväť organizácií

„Dokopy prišlo 74 žiadostí a po dôkladnom posúdení nadačnou radou získalo finančnú podporu deväť organizácií," konštatuje spoločnosť. Predkladané projekty sa mali primárne orientovať na sféry podpory vzdelávania, životného prostredia, zlepšenia života komunity či podpory športujúcej mládeže.

„Pri finálnom výbere sme kládli dôraz na zámer projektu, trvalú udržateľnosť a dosah na rozvoj komunity," poznamenal predseda správnej rady Nadácie Veolia Slovensko Peter Dobrý. Zároveň dodal, že skupina Veolia dáva priestor zamestnancom angažovať sa pri realizácii komunitných projektov.

Najväčší záujem prejavili organizácie a obyvatelia z mestskej časti Petržalka, kde do grantovej schémy prihlásili 41 projektov. Podporu 9 300 eur si rozdelia štyri organizácie: iniciatíva Zero Waste Slovakia na organizáciu workshopov pre deti, OZ Permoníci na zakúpenie vybavenia do tvorivej Envirodielničky, Centrum voľného času (CVČ) na zveľadenie exteriéru a Kultúrne zariadenia Petržalky (KZP) na revitalizáciu betónovej plastiky architektov Dušana a Pavla Kuzmovcov Radosť.

Mestská časť Dúbravka

V mestskej časti Dúbravka sa do programu zapojilo 16 žiadateľov. Nadačná rada vybrala dva projekty, ktoré dokopy podporí 7-tisíc eurami. Prvý grant poputuje na revitalizáciu časti záhrady v zariadení pre seniorov Hestia.

Finančné prostriedky od Nadácie Veolia Slovensko budú použité predovšetkým na úpravu spevnených plôch s asfaltovým a s Bangkirai povrchom. Druhou podporenou organizáciou je Rodinné centrum Macko. Získané finančné prostriedky budú použité na nákup rôznych kníh a hračiek na precvičovanie a podporu logického myslenia.

Renovácia detského ihriska

V mestskej časti Podunajské Biskupice podporia dva projekty 7500 eurami - Komunitná záhrada Podunajské Biskupice a Sadové úpravy ihriska na Učiteľskej ulici. „Zisk komunitného grantu prispeje k rozvoju vôbec prvej komunitnej záhrady v tejto mestskej časti," poznamenal organizátor.

Na detskom ihrisku na Učiteľskej ulici bol nedávno revitalizovaný priestor, na ktorom pribudli nové hracie prvky, mobiliár či upravený chodník. Z prideleného grantu zrealizujú ďalšie fázy revitalizície, ako sadové úpravy, novú zeleň či lavičky.

Veolia podporila takmer 475 projektov

Posledný grant získala organizácia Kogneo, ktorá poskytuje vzdelávacie programy pre dospelých a seniorov vo viacerých bratislavských mestských častiach. Nadácia Veolia Slovensko vznikla v roku 2006 a od svojho vzniku podporila takmer 475 projektov sumou takmer milión eur.

Podporu získalo mnoho organizácií, klubov, miest a projektov. Vďaka nej zrekonštruovali viaceré učebne a telocvične, zveľadili vonkajšie priestory škôl a škôlok, zlepšili sa podmienky pre sociálne a zdravotne znevýhodnených ľudí či športovcov či zorganizovali komunitné a kultúrne podujatia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie