• Dnes je: Piatok 12. augusta 2022 meniny má Darina

Už žiadne dlhé čakania v radoch, v Košiciach otvoria prvý online supermarket Wolt Market

Už žiadne dlhé čakania v radoch, v Košiciach otvoria prvý online supermarket Wolt Market

Košický Wolt Market bude prostredníctvom partnerských kuriérov Woltu rozvážať potraviny a iný tovar z Moldavskej ulice a rozvozom pokryje väčšinu mestských častí Košíc.

5.4.2022 (Webnoviny.sk) - Wolt Market otvoril v Košiciach prvý online supermarket s donáškou potravín a ďalších položiek pre domácnosť do 30 minút. Informovala o tom Jana Jarošová zo spoločnosti Wolt.

Wolt ručí za expresnú donášku

Košický Wolt Market bude prostredníctvom partnerských kuriérov Woltu rozvážať potraviny a iný tovar z Moldavskej ulice a rozvozom pokryje väčšinu mestských častí Košíc.

Rozšíri tak ponuku online donášky potravín na platforme Woltu v Košiciach. Okrem potravín tu má Wolt už teraz zastúpenie partnerov v kategóriách ako kvety, alkohol, chovateľské potraviny, drogéria či knihy.

„Prvý Wolt Market v Bratislave prekonal naše očakávania a veríme, že tomu tak bude aj v Košiciach, kde vidíme veľký potenciál a dopyt po tejto službe. Široký a kvalitný sortiment s expresnou donáškou zaručuje Wolt Marketu silnú pozíciu medzi ostatnými online supermarketmi,“ uviedla riaditeľka Wolt Marketu pre Slovensko a Českú republiku Jana Trnovská.

Firma reflektuje požiadavky zákazníkov

Celkový sortiment Wolt Marketu tvorí ku dňu spustenia približne 1 800 produktov a každým dňom budú pribúdať ďalšie. Wolt reaguje aj na požiadavky tých, ktorí sú na kvalitu a pôvod potravín nároční.

„Cieľom Wolt Marketu je priniesť zákazníkom kvalitné produkty a skvelý zákaznícky servis, ktorý im uľahčí život a ušetrí čas. Sortiment vo všetkých našich Wolt Marketoch sa preto snažíme neustále rozširovať, rovnako ako aj prispôsobovať rôznym stravovacím preferenciám a želaniam zákazníkov,“ dodala Trnovská.

Služba bude prvé týždne zdarma

Zákazníci si v Košiciach môžu nakúpiť tovar v minimálnej hodnote šesť eur, pričom prvé dva týždne od spustenia služby bude dovoz v rámci doručovacej zóny pre všetkých zadarmo.

Ku každému nákupu dostanú Košičania navyše 20-percentný cashback, ktorý môžu využiť pri svojej ďalšej objednávke a takisto aj malé prekvapenie.

Wolt je fínska spoločnosť založená v roku 2014, ktorá úspešne pôsobí už vo viac ako 23 krajinách, vo viac ako 250 mestách a má už viac ako 16 miliónov registrovaných používateľov.


Najčítanejšia najnovšia správa

USA sú za vytvorenie demilitarizovanej zóny okolo Záporožskej jadrovej elektrárne, boj v jej blízkosti je nebezpečný

usa su za vytvorenie demilitarizovanej zony okolo zaporozskej jadrovej elektrarne boj v jej blizkosti je nebezpecny

Spojené štáty podporujú výzvy na vytvorenie „demilitarizovanej zóny“ okolo Záporožskej jadrovej elektrárne na Ukrajine. Ako referuje spravodajský web CNN, vo štvrtok to uviedol hovorca amerického ministerstva zahraničia.

„Boj v blízkosti jadrovej elektrárne je nebezpečný a nezodpovedný.

Naďalej vyzývame Rusko, aby zastavilo všetky vojenské operácie v ukrajinských jadrových zariadeniach alebo v ich blízkosti, vrátilo plnú kontrolu Ukrajine a podporilo ukrajinské výzvy na vytvorenie demilitarizovanej zóny okolo jadrovej elektrárne,“ uviedol hovorca vo vyhlásení.

Ekvivalent ľudského štítu

Ukrajina i Západ vinia Rusko, že využíva jadrovú elektráreň v Enerhodare pri Záporoží ako vojenskú základňu.

Americký minister zahraničia Antony Blinken minulý týždeň povedal, že „Rusko používa túto elektráreň ako ekvivalent ľudského štítu, v tom zmysle, že strieľa na Ukrajincov z okolia elektrárne“.

„Samozrejme, Ukrajinci nemôžu a nebudú paľbu opätovať, aby nedošlo k hroznej havárii v jadrovej elektrárni. Takže toto je vrchol nezodpovednosti,“ povedal Blinken.


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok povedal, že Rusko maximalizuje riziko jadrovej katastrofy v zariadení a generálny tajomník OSN António Guterres vyhlásil, že je „situáciou vážne znepokojený“.

Úroveň radiácie je v norme

Krajiny G7 v stredajšom vyhlásení vyzvali Rusko, aby vrátilo Ukrajine plnú kontrolu nad Záporožskou jadrovou elektrárňou a ďalšími jadrovými zariadeniami, pretože boje v jej blízkosti by mohli viesť ku katastrofálnym následkom.

Predstavitelia Enerhoatomu vo štvrtok uviedli, že úroveň radiácie v elektrárni je v normálnom rozsahu napriek opätovnému ostreľovaniu oblasti.


Záporožská jadrová elektráreň je po ruskom ostreľovaní poškodená. Ovplyvnilo to aj úroveň radiácie?

Ruské ostreľovanie Záporožskej jadrovej elektrárne spôsobilo poškodenie zariadenia, ale úroveň radiácie je normálna. Na webe Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) to uviedol jej šéf Rafael Mariano Grossi.


Nehrozí bezprostredné ohrozenie


Ruskí vojaci v uplynulých dňoch viackrát zaútočili na elektráreň. Niekoľko hodín po piatkovej paľbe, ktorá zasiahla vedenie vysokého napätia, v sobotu raketami zasiahli zariadenie elektrárne, v ktorom je uložených 174 kontajnerov s vyhoreným jadrovým palivom.


„Na základe informácií poskytnutých Ukrajinou experti MAAE zhodnotili absenciu bezprostredného ohrozenia jadrovej bezpečnosti v dôsledku sobotňajšieho incidentu,“ skonštatoval Grossi.


Situácia v elektrárni je znepokojujúca

MAAE poznamenala, že sobotňajšie ruské ostreľovanie poškodilo vonkajší systém napájania elektrárne, steny, strechu a okná v priestore skladu vyhoreného jadrového paliva a komunikačné káble, ktoré sú súčasťou systému kontroly radiácie.

Zranený bol aj ukrajinský bezpečnostný pracovník elektrárne. Viditeľné poškodenie kontajnerov s vyhoretým jadrovým palivom ani ochranného perimetra objektu však nenastalo.


Grossi zopakoval, že je vážne znepokojený situáciou v Záporožskej jadrovej elektrárni a dodal, že akékoľvek vojenské akcie, ktoré ohrozujú jadrovú bezpečnosť, musia byť zastavené.


Lídri skupiny G7 vyzvali Rusko, aby vrátilo Ukrajine Záporožskú jadrovú elektráreň. Ohrozuje to región


Skupina siedmich popredných ekonomík sveta G7 odsúdila ruskú okupáciu Záporožskej jadrovej elektrárne a vyzvala Moskvu, aby Ukrajine „okamžite odovzdala plnú kontrolu“ nad zariadením. Referuje o tom spravodajský web BBC.


Ukrajinský personál prevádzkujúci elektráreň „musí byť schopný vykonávať svoje povinnosti bez hrozieb alebo tlaku. Pokračujúca ruská kontrola elektrárne ohrozuje región“, uviedli ministri zahraničných vecí G7 vo vyhlásení.


„Ruská federácia musí okamžite stiahnuť svoje jednotky z medzinárodne uznaných hraníc Ukrajiny a rešpektovať ukrajinské územie a suverenitu,“ dodala skupina G7.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie