• Dnes je: Štvrtok 29. júla 2021 meniny má Marta

USA budú od cestujúcich z Veľkej Británie vyžadovať negatívny test na COVID-19

USA budú od cestujúcich z Veľkej Británie vyžadovať negatívny test na COVID-19

Nový variant vírusu sa podľa všetkého jednoduchšie prenáša ako ostatné a rýchlo sa šíri po Anglicku.

25.12.2020 (Webnoviny.sk) - Spojené štáty americké sú ďalšou krajinou, ktorá zaviedla cestovné obmedzenia v súvislosti s novým variantom koronavírusu šíriacim sa v Spojenom kráľovstve a ďalších štátoch.

Negatívny test na COVID-19

Od pasažierov z Veľkej Británie budú vyžadovať, aby mali pred svojím letom negatívny test na ochorenie COVID-19. Vo štvrtok to oznámilo americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC).

Viac o téme: Koronavírus

Cestujúci v leteckej doprave zo Spojeného kráľovstva budú musieť mať negatívne testy na COVID-19 do troch dní od cesty a poskytnúť výsledky leteckej spoločnosti, uvádza sa vo vyhlásení CDC.

Ak pasažieri výsledky testu nedodajú, aerolínie im musia zakázať vstup na palubu. Agentúra uviedla, že nariadenie bude platiť od pondelka.

"Nový" vírus sa jednoduchšie prenáša

CDC podotklo, že v dôsledku cestovných obmedzení, ktoré platia od marca, letecká doprava zo Spojeného kráľovstva do USA klesla o 90%.


Britský premiér Boris Johnson počas uplynulého víkendu oznámil, že nový variant vírusu sa podľa všetkého jednoduchšie prenáša ako ostatné a rýchlo sa šíri po Anglicku. Desiatky krajín následne obmedzili leteckú dopravu s britskými ostrovmi.


Nič však podľa Johnsona nenasvedčuje tomu, že by bol tento variant koronavírusu smrteľnejší, spôsoboval závažnejšie ochorenie COVID-19 alebo bol odolnejší voči vakcíne.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie