• Dnes je: Piatok 23. apríla 2021 meniny má Vojtech

Turecko zakázalo reklamy na Twitteri aj Pintereste, sociálne siete si včas neurčili zástupcov

Turecko zakázalo reklamy na Twitteri aj Pintereste, sociálne siete si včas neurčili zástupcov

Nový zákon o sociálnych médiách vstúpil do platnosti ešte v októbri a má poslúžiť k rýchlejšiemu riešeniu sťažností užívateľov.

19.1.2021 (Webnoviny.sk) - Turecko v utorok zakázalo zverejňovať reklamy na sociálnych sieťach Twitter, Periscope a Pinterest. Firmy v stanovenom čase nevymenovali lokálnych zástupcov, ktorí majú zodpovedať za odstraňovanie sporného obsahu. Povinnosť ustanovuje nový zákon o dohľade nad sociálnymi médiami.

Zákazu sa vyhla spoločnosť Facebook, ktorá v pondelok oznámila, že v Turecku určí svojho zástupcu. Rovnako už skôr urobili sociálne médiá LinkedIn, YouTube, TikTok, Dailymotion a Vkontakte. Platformám, ktoré si v Turecku neustanovili oficiálne zastúpenie, hrozia pokuty, zákaz zverejňovania reklám na ich internetových stránkach alebo spomalenie pripojenia na internet.

Nový zákon o sociálnych mediách vstúpil do platnosti v októbri. Na jeho základe musia lokálne zastúpenia firiem v Turecku reagovať na sťažnosti o porušení súkromia a osobných správ a do 48 hodín odstrániť sporný obsah alebo uviesť prečo tak neurobili. V prípade porušenia povinností hrozia prevádzkovateľom pokuty.

Viac k téme: mediálny zákon, reklama, zákaz

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie