• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Trump chce financovanie bezpečnosti škôl uprednostniť pred posielaním vojenskej pomoci Ukrajine

Trump chce financovanie bezpečnosti škôl uprednostniť pred posielaním vojenskej pomoci Ukrajine

Bývalý americký prezident Donald Trump vyzval amerických zákonodarcov, aby uprednostnili financovanie bezpečnosti škôl pred posielaním vojenskej pomoci Ukrajine.

Na konferencii americkej Národnej asociácie vlastníkov zbraní (NRA) v Houstone v Texase spochybnil, prečo majú Spojené štáty desiatky miliárd dolárov pre Ukrajinu, ale nedokážu zaistiť bezpečnosť v školách.

Podujatie sa koná len niekoľko dní po tragickej streľbe v škole v texaskom meste Uvalde, kde zomrelo 19 detí a dve učiteľky. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Drastická zmena prístupu

Trump odmietol výzvy na sprísnenie kontroly držby zbraní, pretože slušní Američania by podľa neho mali mať zbrane, aby sa obránili pred „zlom“.

Namiesto toho navrhol úplnú reformu bezpečnosti v školách, vrátane detektorov kovov a najmenej jedného ozbrojeného policajta v školskom areáli, ako aj drastickú zmenu k prístupu k duševnému zdraviu.


Podobne sa vyjadril už počas svojho úradu, pričom v tom čase čelil kritike, že sa snaží vziať peniaze zdravotným programom, ktoré zahŕňajú aj starostlivosť o duševné zdravie.


Pokles návštevnosti kostolov

Pred Trumpom pred prítomnými hovoril texaský senátor Ted Cruz. Ten masové streľby pripísal hlavne neprítomným otcom, poklesu návštevnosti kostolov, sociálnym mediám a videohrám.


Prostredníctvom videospojenia na podujatí hovoril aj texaský guvernér Greg Abbott, ktorý zase povedal, že zákony o zbraniach sú neúčinné pri prevencii masových strelieb.

USA zmiernia prísne sankcie voči Kube, ktoré zaviedol ešte Trump

Spojené štáty zmiernia prísne sankcie voči Kube, ktoré zaviedol bývalý prezident Donald Trump. Nové opatrenia, ktoré schválila administratíva terajšieho prezidenta Joea Bidena, uvoľňujú obmedzenia na platby príbuzným a dary nečlenom rodiny, na cestovanie na ostrov a urýchlia proces spracovania amerických víz pre Kubáncov, informuje spravodajský portál BBC.

Predstaviteľ administratívy sa pre televíziu CBS News vyjadril, že do Havany sprístupnia viac charterových letov, rozšíria konzulárne služby v krajine a znovu začnú s programami zlúčenia rodín.


Americkí predstavitelia tiež oznámili, že zo zoznamu zakazujúceho obchod so spoločnosťami spojenými s kubánskou komunistickou vládou nevyradili žiaden subjekt.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie