• Dnes je: Streda 17. júla 2024 meniny má Bohuslav

Štyri body McDavida sú záruka víťazstva, Edmonton stále žije v boji o Stanleyho pohár (video)

Štyri body McDavida sú záruka víťazstva, Edmonton stále žije v boji o Stanleyho pohár (video)

Edmonton je v najbližšom zápase na domácom ľade pripravený vyrovnať sériu na 3:3.

19.6.2024 (SITA.sk) - Finále play-off a ani sezóna v NHL sa ešte nekončia. Hokejisti Edmontonu vyhrali na ľade Floridy 5:3 (1:0, 3:2, 1:1) a znížili stav finálovej série na 2:3.

Druhé víťazstvo Edmontonu za sebou režíroval jeho kapitán Connor McDavid. Pripísal si štyri body (2+2) vrátane gólu do prázdnej bránky.

Vôbec po prvý raz v histórii bojov o Stanleyho pohár sa stalo, že jeden hráč si pripísal 4 body vo dvoch po sebe idúcich zápasoch finálovej série. Zároveň sa prvýkrát stalo, že mužstvo, ktoré v sérii prehrávalo 0:3, vyhralo piaty zápas na ľade súpera a znížilo na 2:3. Šiesty duel príde na rad v piatok v Edmontone.

Vrcholné číslo

McDavid sa v druhej tretine asistenciou podieľal na presilovkovom góle Zacha Hymana na 2:0 pre hostí a vzápätí sám zvýšil na 3:0, keď z ostrého uhla prekvapil Sergeja Bobrovského. Svoje vrcholné číslo však 26-ročný kapitán Oilers predviedol v 32. min, keď prekorčuľoval s pukom polovicu klziska a ako na podnose naservíroval puk Correymu Perrymu na gól na 4:1.

"Vidíte, ako hrá? V najťažších chvíľach, keď je mužstvo pritlačené k múru, prevezme ťarchu zodpovednosti na seba. Zasa raz ukázal, že je najlepší," zložil poklonu McDavidovi jeho spoluhráč Corey Perry.

"Každý z nás odovzdal všetko. Najmä v špeciálnych formáciách to bolo výborné. Najmä naše oslabenia si zaslúžia absolutórium. Dobre sme v nich bránili a ´Brownie´ nás pekným gólom správne nakopol. Pridali sa presilovkové formácie a hra v plnom počte bola tiež dostatočne dobrá. Zhora až nadol to bol totálne tímový výkon," skonštatoval Connor McDavid podľa oficiálneho webu NHL.

Famózny defenzívny zákrok

V tíme Floridy sa Matthew Tkachuk a Evan Rodrigues prezentovali gólom aj asistenciou, Tkachuk v samom závere pridal aj famózny defenzívny zákrok, keď v páde hokejkou zabránil posunu puku do prázdnej bránky domácich (vzápätí však McDavid predsa len pečatil na 3:5).

"Okrem toho, že sme sa v posledných dvoch zápasoch niečo naučili, sa pre nás nič nemení. Niektoré lekcie sme síce nepotrebovali, ale poučíme sa z toho," zhodnotil tréner Floridy Paul Maurice.

Edmonton je pripravený vyrovnať sériu

Dobrú náladu po znížení série z 0:3 na 2:3 má aj tréner Kris Knoblauch.

"Už sme si zvykli, že nás ľudia odpisujú. Odpisovali nás počas základnej časti, odpisovali nás počas úvodných kôl play-off a tak je to aj vo finále. A my napriek tomu v júni stále hráme hokej. Táto partia si verí a neopúšťa sa za žiadneho stavu. Takže s úsmevom do šiesteho zápasu," cituje Knoblaucha web NHL.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Novozvolený europarlament potvrdil pokračujúcu vojenskú a humanitárnu podporu Ukrajine

novozvoleny europarlament potvrdil pokracujucu vojensku a humanitarnu podporu ukrajine

17.7.2024 (SITA.sk) - Novozvolený Európsky parlament v stredu potvrdil svoju silnú podporu Ukrajine. Ako uviedol v uznesení na svojom oficiálnom webe, Európska únia musí aktívne pracovať na udržaní medzinárodnej podpory pre Ukrajinu. Podľa poslancov musí EÚ poskytovať vojenskú podporu Ukrajine tak dlho a v takej forme, ako to bude potrebné.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Uznesenie, ktoré predstavuje prvé oficiálne stanovisko novozvoleného Európskeho parlamentu k ruskej agresii na Ukrajine opätovne potvrdzuje pokračujúcu podporu poslancov pre nezávislosť, suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny v rámci jej medzinárodne uznaných hraníc. Vyzýva EÚ, aby zachovala a rozšírila svoju politiku sankcií voči Rusku a Bielorusku, monitorovala a preskúmala jej účinnosť a vplyv a systematicky riešila problém obchádzania sankcií spoločnosťami so sídlom v EÚ, tretími stranami a krajinami,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Parlament zároveň odsudzuje nedávnu návštevu maďarského premiéra Viktora Orbána v Moskve. „Parlament odsudzuje ruský barbarský raketový útok na detskú nemocnicu Ochmadyt v Kyjeve a nedávnu návštevu maďarského premiéra Viktora Orbána v Ruskej federácii, v rámci ktorej nezastupoval EÚ a flagrantne porušil zmluvy a spoločnú zahraničnú politiku EÚ. V texte sa uvádza, že Maďarsko by malo za tieto kroky čeliť následkom. Vzhľadom na to, že po takzvanej „mierovej misii“ maďarského premiéra bezprostredne nasledoval útok na detskú nemocnicu, to podľa uznesenia ukazuje irelevantnosť údajného Orbánovho mierového úsilia,“ dodal europarlament.

Poslanci Európskeho parlamentu opätovne potvrdili svoje pevné presvedčenie, že Rusko musí finančne kompenzovať škody, ktoré spôsobilo na Ukrajine, pričom vítajú nedávne snahy EÚ smerovať príjmy pochádzajúce zo zmrazených ruských aktív na podporu ukrajinskej obrany. Parlament zároveň víta výsledok nedávneho summitu NATO a opätovne potvrdzuje svoj postoj, že Ukrajina je na nezvratnej ceste k členstvu v NATO.


Počasie