• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Štatistický úrad bude preverovať našu schopnosť vyjsť s peniazmi, cieľom je zistiť dopad krízy na obyvateľstvo

Štatistický úrad bude preverovať našu schopnosť vyjsť s peniazmi, cieľom je zistiť dopad krízy na obyvateľstvo

Analytický pohľad na dopady zvýšenia cien energií a inflácie na život domácností bude zároveň možné porovnať a interpretovať v širšom medzinárodnom kontexte EÚ

Štatistický úrad SR počas augusta až decembra bude preverovať našu schopnosť vyjsť s peniazmi. Pôjde podľa vyjadrení úradu o anonymné zisťovanie. Cieľom je porovnať sociálne dopady súčasnej krízy na obyvateľstvo Slovenska a ostatných krajín EÚ.

Elektronická forma zisťovania

Ako vysvetlil Matej Kubala z odboru štatistiky životnej úrovne obyvateľstva, získané údaje im načrtnú zásadné štatistické informácie o aktuálnej finančnej situácii obyvateľstva, schopnosti obyvateľov vyjsť s peniazmi a ich spokojnosti s rôznymi oblasťami života.

„Analytický pohľad na dopady zvýšenia cien energií a inflácie na život domácností bude zároveň možné porovnať a interpretovať v širšom medzinárodnom kontexte EÚ,“ vysvetlil Kubala.

Toto zisťovanie sa na Slovensku uskutoční už druhýkrát. Pôjde o elektronickú formu, ktorú by mohli v budúcnosti aplikovať aj do pravidelných zisťovaní. Zapojených je približne dvetisíc domácností, spolu v 447 obciach a mestách Slovenska, ako aj v mestských častiach Bratislavy a Košíc.

Údaje slúžia len pre potreby štatistiky

Elektronický dotazník obsahuje otázky pre domácnosti a jednotlivcov, napríklad o tom, či sa zmenil príjem domácnosti v porovnaní s predchádzajúcim rokom, otázky týkajúce sa dopadu zvýšených cien energií na domácnosť, ďalej otázky zamerané na spokojnosť s rôznymi oblasťami života. V roku 2023 sa zisťujú aj informácie o aktivitách obyvateľov v rôznych dobrovoľníckych organizáciách.


Ľudia sa nemusia obávať narušenia súkromia, všetky údaje z dotazníkov slúžia podľa úradu výlučne pre potreby štátnej štatistiky. Sú teda dôverné a chránené podľa slovenskej a európskej legislatívy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie