• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Štát rozširuje poskytovanie 830-eurového príspevku, novelu zákona predložili poslanci OĽaNO

Štát rozširuje poskytovanie 830-eurového príspevku, novelu zákona predložili poslanci OĽaNO

Výšku príspevkov môže vláda zvýšiť nariadením vždy 1. septembru daného roka.

Od mája tohto roka začína príspevok pri narodení dieťaťa v sume 829,86 eura dostávať matka aj na dieťa narodené zo štvrtého pôrodu.

Vyplýva to z novely zákona o príspevku pri narodení dieťaťa od poslancov za hnutie OĽaNO na čele s Annou Záborskou, ktorá nadobudla účinnosť od 1. mája tohto roka.

„Novela zákona rozširuje poskytovanie príspevku aj na štvrté dieťaťa narodené tej istej matke v plnej výške oproti v súčasnosti redukovanej výške,“ uviedli predkladatelia.

Suma príspevku pri narodení dieťaťa pôvodne dosahovala 829,86 eura, ak ide o dieťa narodené z prvého až tretieho pôrodu. Na dieťa narodené zo štvrtého a ďalšieho pôrodu dostávala matka príspevok v sume 151,37 eura. Ak sa súčasne narodilo viac detí, suma príspevku pri narodení dieťaťa sa zvyšuje o 75,69 eura na každé dieťa. Výšku príspevkov môže vláda zvýšiť nariadením vždy 1. septembru daného roka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie