• Dnes je: Piatok 15. októbra 2021 meniny má Terézia

Spolu si volí predsedu, šéfka Progresívneho Slovenska Bihariová ponúkla spojenie strán

Spolu si volí predsedu, šéfka Progresívneho Slovenska Bihariová ponúkla spojenie strán

Na sneme bude strana Spolu voliť predsedu strany, kým Juraj Hipš sa s Progresívnym Slovenskom spojiť chce, Miroslav Kollár je proti obnoveniu spolupráce.

25.9.2021 (Webnoviny.sk) - Predsedníčka hnutia Progresívne Slovensko (PS) Irena Bihariová zaslala pred sobotňajším snemom členom strany Spolu otvorený list. V ňom pripomenula ponuku na spojenie oboch subjektov.

Spája ich úspech vo voľbách

Informovala o tom v tlačovej správe. Bihariová v liste uviedla, že členovia strany Spolu voľbou predsedu na sneme ovplyvnia nielen budúcnosť svojej strany, ale aj budúcnosť Progresívneho Slovenska.

Spája nás úspech v bratislavských, európskych a prezidentských voľbách, no najmä obrovské množstvo úsilia a práce, ktoré sme pre to vynaložili. Blízkosť našich strán bola predurčená tým, že vznikli na príbuzných hodnotových základoch a obe si kládli za cieľ priniesť Slovensku novú spoločenskú zmluvu,“ napísala Bihariová v liste.

Tretia možnosť pre Slovensko

Opätovné spojenie síl by bolo podľa nej tým najdôveryhodnejším dôkazom, že popri rozhádanej a nekompetentnej koalícii a korupčnícko-extrémistickej opozícii existuje pre Slovensko aj iná, „tretia možnosť“.

Za predsedu strany Spolu kandidujú doterajší predseda Juraj Hipš, ktorý je za opätovné spojenie sa s Progresívnym Slovensko. Jeho protikandidátom je Miroslav Kollár, ktorý zastáva názor, že strana Spolu by mala fungovať samostatne.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie