• Dnes je: Utorok 25. júna 2024 meniny má Tadeáš

Spoločnosť OpenAI zriadila komisiu pre bezpečnosť a ochranu, začala aj s učením nového modelu umelej inteligencie

Spoločnosť OpenAI zriadila komisiu pre bezpečnosť a ochranu, začala aj s učením nového modelu umelej inteligencie

OpenAI tiež oznámila, že nedávno začala s učením nového modelu umelej inteligencie.

Technologická spoločnosť OpenAI zriaďuje novú komisiu pre bezpečnosť a ochranu, ktorá má poskytovať jej vedeniu rady „o kritických bezpečnostných a ochranných rozhodnutiach“ pre jej projekty a operácie. Firma, ktorá je za chatbotom umelej inteligencie (AI) ChatGPT, to oznámila v utorok v blogu.

Členovia komisie

Členmi komisie sú výkonný riaditeľ OpenAI Sam Altman, predseda rady spoločnosti Bret Taylor a ďalší členovia rady Adam D’Angelo a Nicole Seligman. Okrem nich sú členmi komisie aj štyria odborníci na technické otázky a tvorbu politiky firmy.

Prvou úlohou komisie bude podľa OpenAI vyhodnotiť a ďalej rozvíjať procesy a záruky spoločnosti a do 90 dní predložiť odporúčania predstavenstvu. Spoločnosť uviedla, že potom verejne zverejní odporúčania, ktoré prijíma „spôsobom, ktorý je v súlade s bezpečnosťou a ochranou“.

Nový model umelej inteligencie

Vznik bezpečnostnej komisie prišiel v čase diskusií o bezpečnosti okolo AI v spoločnosti, na ktorú pritiahol pozornosť výskumník OpenAI Jan Leike. Ten rezignoval na svoju funkciu a skritizoval OpenAI z toho, že bezpečnosť „ustúpila do úzadia pre nablýskané produkty“.

OpenAI tiež oznámila, že nedávno začala s učením nového modelu umelej inteligencie. Modely AI sú predikčné systémy, ktoré sú trénované na rozsiahlych súboroch údajov na generovanie textu, obrázkov, videí a konverzácií podobných ľuďom na požiadanie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie