• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Sme rodina pridá starostov a primátorov na svoju kandidátku, legislatíva je vraj odtrhnutá od regiónov (video)

Sme rodina pridá starostov a primátorov na svoju kandidátku, legislatíva je vraj odtrhnutá od regiónov (video)

Medzi zástupcami regiónov sú napríklad primátor Popradu Anton Danko alebo primátor Žiaru nad Hronom Peter Antal.

16.6.2023 (SITA.sk) - Hnutie Sme rodina vezme na svoju kandidátku do nadchádzajúcich parlamentných volieb zástupcov regiónov, napríklad starostov a primátorov. Informoval o tom na piatkovej tlačovej besede šéf hnutia Boris Kollár.

Odtrhnutý od regiónov

Legislatívny proces sa veľakrát, alebo skoro vždy, tvorí odtrhnutý od regiónov," povedal Kollár s tým, že vytvorená legislatíva následne dopadá na regióny. Ako príklad doterajšej spolupráce s regiónmi Kollár spomenul, že jeho hnutie odmietlo hlasovať za stratifikáciu nemocníc alebo reformu národných parkov.

Prečo sme tak urobili? Lebo sme vypočuli hlasy regiónov," skonštatoval. Doplnil, že išlo hlavne o županov, starostov, primátorov a iných odborníkov.

Primátor Popradu či Žiaru

Medzi zástupcami regiónov, ktorých hnutie vezme na kandidátku, sú napríklad primátor Popradu Anton Danko alebo primátor Žiaru nad Hronom Peter Antal. Obaja už v minulosti boli poslancami.

Posledné roky mi ukázali, že je dôležité byť v parlamente a hovoriť za obce a mestá," povedal Antal s tým, že samosprávy v súčasnosti zažívajú ťažké časy. „Je to preto, lebo regióny, obce a mestá neboli vypočuté pri prijímaní legislatívy, ktorá sa ich bezprostredne týka," skonštatoval.

Kompletnú kandidátku zverejní Sme rodina začiatkom júla.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Izrael pokračoval v bombardovaní Pásma Gazy po tom, ako USA vetovali rezolúciu OSN o okamžitom prímerí

izrael pokracoval v bombardovani pasma gazy po tom ako usa vetovali rezoluciu osn o okamzitom primeri

9.12.2023 (SITA.sk) - Izraelské bojové lietadlá v noci na sobotu bombardovali Pásmo Gazy vrátane niektorých zmenšujúcich sa kúskov územia na juhu, ktoré Jeruzalem odporučil palestínskym civilistom ako evakuačné oblasti.

Najnovšie bombardovanie prišlo po tom, ako USA vetovali rezolúciu Organizácie Spojených národov požadujúcu okamžité humanitárne prímerie v Gaze napriek tomu, že ju podporila väčšina členov Bezpečnostnej rady OSN.

Zomreli tisíce ľudí

Od začiatku vojny medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva zomrelo viac ako 17 400 ľudí.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Ministerstvo však nezverejňuje informácie, koľko obetí tvoria civilisti a koľko bojovníci.

Vojna vypukla po tom, ako Hamas začiatkom októbra vtrhol do južného Izraela a zabil zhruba 1 200 ľudí, prevažne civilistov. Zodpovednosť za civilné obete v Gaze podľa Izraela nesie hnutie Hamas, pretože civilistov využíva ako ľudské štíty.

USA naďalej odmietajú prímerie

Od prvého decembra, čiže od skončenia niekoľkodňového prímeria, bolo zabitých viac ako 2 200 Palestínčanov.

Napriek rastúcemu medzinárodnému tlaku administratíva amerického prezidenta Joea Bidena naďalej trvalé prímerie odmieta a tvrdí, že by umožnilo Hamasu prežiť a ohrozovať Izrael.


Počasie