• Dnes je: Pondelok 04. marca 2024 meniny má Kazimír

Slovensko sa musí opäť začať približovať Európe, sulíkovci predstavili svoju Radu pre dobiehanie EÚ

Slovensko sa musí opäť začať približovať Európe, sulíkovci predstavili svoju Radu pre dobiehanie EÚ

Ambíciou Rady je predkladať návrhy riešení, analyzovať finančné zdroje a zároveň monitorovať opatrenia, ktoré sa prijímajú v iných členských krajinách.

9.6.2023 (SITA.sk) - Vytvorenie priaznivého podnikateľského prostredia, zosúladenie pracovno-právnej legislatívy s potrebami 21. storočia, rozvoj medzinárodného obchodu, no predovšetkým zvýšenie životnej úrovne obyvateľov Slovenska.

To sú hlavné ciele tretieho odborného tímu strany Sloboda a Solidarita (SaS) s názvom „Rada pre dobiehanie EÚ", ktorú vo štvrtok na tlačovej besede predstavili predseda liberálov Richard Sulík a tímlíder strany pre hospodárstvo Ján Oravec.

Odborná platforma

„Po rokoch stagnácie a dokonca úpadku potrebujeme opäť začať dobiehať Európsku úniu, a to najmä v životnej úrovni. Potrebujeme dobiehať najvyspelejšie krajiny, potrebujeme rásť rýchlejšie ako ony," zhodnotil Sulík.

Ako doplnil Oravec, rada predstavuje odbornú platformu, ktorá bude fungovať na permanentnej báze. „Ide o serióznu snahu o permanentný dialóg so všetkými, ktorým záleží na Slovensku," priblížil.

Rada bude analyzovať a vyhodnocovať kľúčové faktory dobiehania únie, a to najmä v prípade ekonomických opatrení či rozpočtovej a sociálnej politiky.

Návrhy, analýzy, monitoring

Bude pripravovať stanoviská k návrhom zákonov, ako aj k iným vládnym, rezortným či nelegislatívnym materiálom.


Jej ambíciou je predkladať návrhy riešení, analyzovať finančné zdroje a zároveň monitorovať opatrenia, ktoré sa prijímajú v iných členských krajinách.


Predsedom rady je Ján Oravec. Členmi sú poslanci Marián Viskupič a Peter Cmorej, bývalá predsedníčka parlamentného hospodárskeho výboru Jana Kiššová, bývalý viceguvernér NBS Martin Barto, právnička Petra Satinová, riaditeľ Burzy cenných papierov Lukáš Bonko, ale aj generálna riaditeľka MH Manažment Marianna Ondrová.

Ďalej europoslanec Eugen Jurzyca, predseda Správy štátnych hmotných rezerv Ján Rudolf, expert na ekonomický rozvoj a trhové reformy Marián Tupý, prezident Združenia podnikateľov Slovenska Ján Solík a viceprezident Republikovej únie zamestnávateľov Róbert Spišák.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 3. marec 2024

horoskopy na dnes nedelu 3 marec 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 3. marec 2024

Baran 21.3. - 20.4.

V úlohe, ktorú chcete dnes vyriešiť, potrebujete mať úplne jasno. Dajte si veci vysvetliť. Dávajte si pozor na cestách a pri športovaní.

Býk 21.4. - 21.5.

Deň ako stvorený na investíciu väčšej sumy peňazí. Ak budete mať možnosť uzavrieť zmluvy alebo dostanete prísľuby súvisiace s financiami, neváhajte!

Blíženci 22.5. - 21.6.

Získali ste povesť, že si viete pomôcť v každej situácii. V hre sa dobre vyznáte, aj v tlačenici. Kto sa na vás dnes obráti, nebude sklamaný, pomoc iste neodmietnete.

Rak 22.6. - 22.7.

Dávajte si pozor na hospodárenie s peniazmi! Najmä dnes vaše nároky vysoko prevýšia vaše finančné možnosti. Čítajte inzeráty, mohli by ste niečo získať.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 3. marec 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie