• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Slovensko podporuje integráciu Gruzínska do Únie, potenciál má hlavne zintenzívnenie spolupráce v obchodnej oblasti

Slovensko podporuje integráciu Gruzínska do Únie, potenciál má hlavne zintenzívnenie spolupráce v obchodnej oblasti

Slovenská vláda silný záujem na ďalšom prehĺbení bilaterálnych vzťahov s Gruzínskom.

28.11.2023 (SITA.sk) - Slovensko dlhodobo podporuje integráciu Gruzínska do Európskej únie (EÚ).

Po utorkovom rokovaní s mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Gruzínska v Slovenskej republike Revazom Bešidzem to skonštatoval štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Marek Eštok. Podľa jeho slov má slovenská vláda silný záujem na ďalšom prehĺbení bilaterálnych vzťahov s Gruzínskom.

„Veľký potenciál vidíme v zintenzívňovaní spolupráce najmä v obchodno-ekonomickej oblasti. Slovensko zároveň oceňuje pokrok, ktorý dosiahli krajiny uchádzajúce sa o členstvo v EÚ pri napĺňaní odporúčaní Európskej komisie vrátane Gruzínska, ktorému bolo odporučené udelenie štatútu kandidátskej krajiny," uviedol Eštok. Pokračovanie reformného kurzu je podľa štátneho tajomníka pre gruzínsku spoločnosť kľúčové.

„Vítame celkovo dobrý legislatívny rámec, inštitucionálne usporiadanie i živú občiansku spoločnosť v Gruzínsku. Tieto prvky poskytujú pevný základ pre ďalší pokrok v demokratických reformách a opatreniach na posilnenie právneho štátu. Budeme aj naďalej pozorne sledovať pokrok v oblasti právneho štátu a fungovania demokratických inštitúcií ako základných podmienok pre budúce členstvo,“ doplnil Eštok.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie