• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Slovensko neprenieslo smernicu o energii z obnoviteľných zdrojov do svojej legislatívy a bude čeliť žalobe Európskej komisie

Slovensko neprenieslo smernicu o energii z obnoviteľných zdrojov do svojej legislatívy a bude čeliť žalobe Európskej komisie

Bulharsko a Slovensko sú jedinými dvoma členskými štátmi, ktoré doteraz neoznámili žiadne transpozičné opatrenie.

Európska komisia (EK) postúpi na Súdny dvor EÚ prípad Slovenska pre netransponovanie smernice o EÚ o energii z obnoviteľných zdrojov do vnútroštátnych predpisov.

Rovnako Komisia postupuje i prípad Bulharska, pričom požaduje uloženie finančných sankcií. Informovala o tom na svojej webstránke.

Žiadne opatrenie neoznámili

Termínom pre transponovanie smernice bol 30. jún 2021. EK poskytuje štátom podporu pri transpozícii, avšak Slovensko a ani Bulharsko dosiaľ neoznámili žiadne transpozičné opatrenie.

Komisia im v júli 2021 zaslala formálnu výzvu, v decembri toho istého roka prijala i odôvodnené stanovisko, ktorým ich vyzvala na oznámenie transpozičných opatrení týkajúcich sa danej smernice, keďže nedostala žiadne oznámenie o transpozičnom opatrení.

„Bulharsko a Slovensko sú jedinými dvoma členskými štátmi, ktoré doteraz neoznámili žiadne transpozičné opatrenie. Komisia dnes preto postupuje prípady oboch týchto členských štátov na Súdny dvor Európskej únie,“ uvádza Komisia.

Problém majú všetky štáty

„Pokiaľ ide o presadzovanie revidovanej smernice o energii z obnoviteľných zdrojov, Komisia doteraz začala postupy v prípade nesplnenia povinnosti proti všetkým 27 členským štátom za to, že neoznámili úplné transpozičné opatrenia spojené so smernicou do termínu 30. júna 2021,“ uviedla EK.

Jej úlohou, ako strážkyne zmlúv, je zaistenie úplnej a správnej transpozície práva EÚ do právnych predpisov jednotlivých štátov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie