• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Škótsku expremiérku Sturgeonovú zatkla polícia

Škótsku expremiérku Sturgeonovú zatkla polícia

Polícia vyšetruje financie vládnej Škótskej národnej strany (SNP).

11.6.2023 (SITA.sk) - Bývalú škótsku prvú ministerku Nicolu Sturgeonovú, ktorá dominovala politike v Škótsku takmer desať rokov, zatkla v nedeľu polícia, ktorá vyšetruje financie vládnej Škótskej národnej strany (SNP) usilujúcej sa o nezávislosť.

Škótska polícia uviedla, že zadržali 52-ročnú ženu „ako podozrivú v súvislosti s trvajúcim vyšetrovaním financovania a prostriedkov Škótskej národnej strany“.

„Žena je vo väzbe a vypočúvajú ju detektívi škótskej polície,“ uviedla polícia bez toho, aby menovala Sturgeonovú. Britská polícia neidentifikuje podozrivých, kým nie sú obvinení.

Polícia v Škótsku začala v roku 2021 vyšetrovať použitie viac ako 600-tisíc libier určených na kampaň za nezávislosť Škótska. V rámci vyšetrovania zatkli dvoch bývalých funkcionárov strany - Colina Beattieho, ktorý bol jej pokladníkom, a Petra Murrella, ktorý bol výkonným riaditeľom. Ani jeden nebol obvinený. Druhý menovaný je Sturgeonovej manžel.

Sturgeonová vo februári oznámila rezignáciu na post prvej ministerky Škótska a líderky SNP. Jej nástupcom sa stal Humza Yousaf.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie