• Dnes je: Utorok 23. apríla 2024 meniny má Vojtech

Ruský tajomník Nikolaj Patrušev obviňuje za teroristický útok v Moskve aj Spojené štáty

Ruský tajomník Nikolaj Patrušev obviňuje za teroristický útok v Moskve aj Spojené štáty

Rusko stále obviňuje z teroristického útoku kyjevský režim.

3.4.2024 (SITA.sk) - Podľa tajomníka ruskej Bezpečnostnej rady Nikolaja Patruševa USA nesú časť viny za nedávny útok ozbrojencov v koncertnej sále na okraji Moskvy, pri ktorom zahynulo 144 ľudí, hoci sa k zodpovednosti prihlásila odnož teroristickej organizácie Islamský štát (IS).

Snažia sa nám vnútiť, že teroristický čin nespáchal kyjevský režim, ale zástancovia radikálnej islamskej ideológie, vari členovia afganskej vetvy IS," povedal Patrušev na zasadaní Šanghajskej organizácie spolupráce (ŠOS) v kazašskom hlavnom meste Astana.

ŠOS je regionálny bezpečnostný a ekonomický blok deviatich krajín, ktorého súčasťou sú aj Čína, India a Irán.

Je však oveľa dôležitejšie rýchlo zistiť, kto je zákazníkom a sponzorom tohto obludného zločinu. Jeho stopy vedú k ukrajinským špeciálnym službám. Každý však vie, že kyjevský režim nie je nezávislý a je úplne kontrolovaný Spojenými štátmi,“ vyhlásil Patrušev.

Útok na koncertnú sálu Crocus City Hall pri Moskve sa odohral dva týždne po tom, ako americké veľvyslanectvo v Rusku varovalo, že monitoruje správy o plánovaných teroristických útokoch. Americké ministerstvo zahraničia uviedlo, že informácie o plánovaných útokoch odovzdalo ruským predstaviteľom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 23. apríl 2024

horoskopy na dnes utorok 23 april 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 23. apríl 2024

Baran 21.3. - 20.4.

V práci sa vám konečne otvoria nové šance. Mali by ste ich využiť najlepšie, ako len viete. Trochu húževnatosti a výsledky predbehnú očakávanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Záležitosti tvojho srdca, ktoré sa zdali doteraz pomýlené sa začínajú prejavovať opäť ako reálne. Treba sa len viac angažovať a vyliezť zo svojej ulity.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozčaruje vás niečie rozhodnutie, ale nezúfajte. Aspoň už konečne budete vedieť, na čom ste. Ak porozmýšľate, prídete na to, že malo prísť už skôr.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes sa nebudete cítiť celkom vo svojej koži, čo sa prejaví striedaním nálad. Nedajte sa ovplyvniť momentálnou náladou na neuvážené činy, ktoré by ste neskôr mohli ľutovať.
Všetky Horoskopy pre Utorok 23. apríl 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie