• Dnes je: Pondelok 16. mája 2022 meniny má Svetozár

Rusko chce zvrhnúť ukrajinskú vládu, tvrdia Briti. Moskva hovorí o šírení dezinformácií

Rusko chce zvrhnúť ukrajinskú vládu, tvrdia Briti. Moskva hovorí o šírení dezinformácií

Podľa informácií britských spravodajských služieb si Rusko želá, aby sa ukrajinským premiérom stal proruský politik Jevgenij Murajev.

23.1.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko chce nahradiť súčasnú ukrajinskú vládu promoskovskou administratívou, v ktorej by sa mal stať premiérom bývalý poslanec ukrajinského parlamentu Jevgenij Murajev. Súčasný predseda malej pruruskej strany Naši v zákonodarnom zbore nemá zastúpenie.

Britská vláda o tom v nedeľu informovala s tým, že má informácie od spravodajských služieb, podrobnosti však neposkytla. Ministerka zahraničných vecí Liz Trussová iba spomenula informácie, ktoré vrhajú svetlo „na rozsah ruských aktivít zameraných na rozvrátenie Ukrajiny“.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí o pár hodín neskôr dementovalo britské tvrdenia. "Dezinformácie, ktoré šíri britské ministerstvo zahraničných vecí, sú ďalším dôkazom toho, že členské štáty NATO pod vedením Anglosasov eskalujú napätie súvisiace s Ukrajinou," uviedla hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová.

„Vyzývame britské ministerstvo zahraničných vecí, aby zastavilo provokatívne aktivity a prestalo šíriť nezmysly," dodala Zacharovová.

Rusko v roku 2014 anektovalo ukrajinský polostrov Krym a podporilo proruských separatistov, ktorí stále ovládajú časť územia na východe Ukrajiny. Boje medzi ukrajinskými ozbrojenými silami a povstalcami si doteraz vyžiadali viac ako 14-tisíc ľudských životov a zničili priemyselné srdce Ukrajiny.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie