• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Rusi obhajujú najnovší útok na Odesu, štátna propaganda tvrdí, že Putin mesto miluje a má s ním špeciálne plány

Rusi obhajujú najnovší útok na Odesu, štátna propaganda tvrdí, že Putin mesto miluje a má s ním špeciálne plány

Moskva tvrdí, že Ukrajinci na zasiahnutých miestach vyrábali „bezpilotné člny“ a inú techniku, ktorými chceli zaútočiť na Rusko, a že tam boli „zahraniční žoldnieri“.

23.7.2023 (SITA.sk) - Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že najnovší raketový útok na Odesu bol zameraný na „zariadenia, kde sa pripravovali teroristické činy voči Rusku“. Referuje o tom web Kyiv Independent.

Pri útokoch bolo podľa ukrajinských predstaviteľov zničených šesť obytných budov, dve architektonické pamiatky a desiatky áut.

Jeden človek prišiel o život

Vážne poškodený bol aj Chrám Premenenia Pána, ktorý je najstaršou svätyňou v meste. Pri útokoch utrpelo zranenia najmenej 19 ľudí vrátane viacerých detí, pričom jeden človek prišiel o život.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Moskva tvrdí, že Ukrajinci na zasiahnutých miestach vyrábali „bezpilotné člny“ a inú techniku, ktorými chceli zaútočiť na Rusko, a že v týchto lokalitách boli „zahraniční žoldnieri“.

Centrum je zapísané v UNESCO

Útok na historické centrum Odesy zapísané v UNESCO okamžite odsúdila Európska únia či moldavská prezidentka Maia Sandu.

Ruský imperializmus si nárokuje Odesu ako ruské mesto. Súčasná ruská štátna propaganda šíri tvrdenia, že ruský vodca Vladimir Putin „miluje Odesu“ a že Kremeľ má s mestom „špeciálne plány“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k téme: Odesa, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusi obhajujú najnovší útok na Odesu, štátna propaganda tvrdí, že Putin mesto miluje a má s ním špeciálne plány © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie