• Dnes je: Štvrtok 09. decembra 2021 meniny má Izabela

Rozhodnutie ústavného súdu o referende je tvrdou fackou ľuďom, kritizuje Pellegriniho Hlas-SD

Rozhodnutie ústavného súdu o referende je tvrdou fackou ľuďom, kritizuje Pellegriniho Hlas-SD

Strana Hlas-SD označila verdikt za nemorálny, ktorý v sebe nesie nebezpečný precedens do budúcnosti.

7.7.2021 (Webnoviny.sk) - Opozičná strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) označila stredajšie rozhodnutie Ústavného súdu SR (ÚS SR) o referende k predčasným parlamentným voľbám za čierny deň slovenskej demokracie.

Predstavitelia petičného výboru, ktorí odovzdali 600-tisíc podpisov ľudí za konanie referenda, sú z tohto verdiktu rozčarovaní, prekvapení a považujú ho za neprijateľné.

Vyplýva to z ich odpovedí. Predseda ÚS SR Ivan Fiačan v stredu verejnosť informoval, že predmet referenda nie je v súlade s ústavou a nemôže sa preto konať.

„Rozhodnutie Ústavného súdu SR o referende je tvrdou fackou ľuďom, ktorým tak bola popretá možnosť naplniť jedno z ich základných demokratických práv. Ústavný súd odkázal ľuďom na Slovensku, že moc nezávisí od vôle ľudí a vláda si môže počas svojho mandátu dovoliť čokoľvek. Nikto nemá silu a právomoc, aby mohol ju mohol zastaviť," priblížila strana Hlas-SD v stanovisku, ktoré zaslala jej hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková.

Tento verdikt považuje strana za nemorálny, ktorý v sebe nesie nebezpečný precedens do budúcnosti. Vládnu koalíciu vyzvali, aby v parlamente podporili taký návrh ústavného zákona, ktorý umožní ľuďom prostredníctvom referenda skrátiť volebné obdobie parlamentu. Strana dodala, že pripraví návrh na medzinárodné inštitúcie, aby posúdili dnešné rozhodnutie Ústavného súdu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie