• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Remišovú má na ministerstve nahradiť Vašáková, podľa Mateja by bola prínosom

Remišovú má na ministerstve nahradiť Vašáková, podľa Mateja by bola prínosom

Vašáková sa spomína ako možná kandidátka na post ministerky investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie vo vláde odborníkov.

10.5.2023 (SITA.sk) - Generálna riaditeľka sekcie plánu obnovy na Úrade vlády SR Lívia Vašáková sa nateraz nebude vyjadrovať k svojej kandidatúre na post ministerky investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie vo vláde odborníkov.

To, či návrh na túto funkciu prijala, pre agentúru SITA momentálne nepotvrdila, ale ani nevyvrátila.

Zloženie úradníckej vlády

Riaditeľ Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo (IDH) Ondrej Matej sa v súvislosti so zložením úradníckej vlády vyslovil aj k obsadeniu postu na čele ministerstva investícií, ktoré centrálne zastrešuje aj eurofondy.

Vašáková sa spomína ako možná kandidátka. „Jej nominácia na poste ministerky investícií by bola určite prínosom," uviedol pre agentúru SITA Matej.

Pokiaľ ide o Plán obnovy a odolnosti SR, jeho realizácia je v súčasnosti v plnom prúde.

„Prešiel z reformnej do investičnej fázy, vyhlasujú sa výzvy, kam sa môžu zapojiť všetci - samosprávy, firmy, ale aj bežní občania," informovala agentúru SITA vedúca komunikačného oddelenia z vládnej sekcie plánu obnovy Barbora Belovická.

Podanie ďalšej žiadosti o platbu

Na základe vopred určených a načasovaných míľnikov a cieľov je už známe, čo je potrebné urobiť do konca plánu obnovy, do polovice roka 2026, aby Slovensko mohlo požiadať o všetky prostriedky, teda o približne 6 miliárd eur.

Okrem predfinancovania vo výške 822 miliónov eur, ktoré získala SR na začiatku, dostala aj ďalších približne 1,1 miliardy eur za prvé dve žiadosti o platbu, po odpočítaní časti predfinancovania.

„Tieto prostriedky prišli za opatrenia, ktoré sme už splnili vrátane reformy súdnej mapy, reformy riadenia vysokých škôl, reformy nemocníc či reformy výskumu, vývoja a inovácií," podotkla Belovická. Pre plán obnovy je do konca tohto roka kľúčové, aby Slovensko podalo ďalšiu žiadosť o platbu.

„Týkajú sa jej najmä opatrenia v oblasti vzdelávania, zelenej ekonomiky, či inovačné výzvy. Stále platí, že zdržanie alebo nesplnenie jedného míľnika ohrozuje podanie celej žiadosti o platbu," dodala Belovická.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie