• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Protiútoky Ukrajincov v Bachmute zrejme eliminovali hrozbu ich obkľúčenia Rusmi, myslia si analytici

Protiútoky Ukrajincov v Bachmute zrejme eliminovali hrozbu ich obkľúčenia Rusmi, myslia si analytici

Hovorca ukrajinských ozbrojených síl Serhij Čerevatyj v piatok povedal, že ukrajinská armáda preberá iniciatívu na bojisku pri Bachmute.

20.5.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské protiútoky pri Bachmute v ostatných dňoch veľmi pravdepodobne eliminovali možnosť ruského obkľúčenia v oblasti, aj keď Rusko posiela do bojov v okolí mesta ďalších vojakov. V najnovšej aktualizácii to uvádzajú analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Protiútoky „pravdepodobne eliminovali hrozbu ruského obkľúčenia ukrajinských síl v Bachmute a prinútili ruské jednotky vyčleniť vzácne vojenské zdroje na obranu proti obmedzenému a lokalizovanému útočnému úsiliu, ako to ukrajinské velenie pravdepodobne zamýšľalo,“ napísal ISW.

Ukrajinci postupujú

Počas ostatných dvoch dní podľa neho ukrajinské jednotky postúpili v niektorých oblastiach frontovej línie až o 500 metrov. ISW dodáva, že v inej oblasti postúpili ukrajinské sily o kilometer.

Rusi nasadili tisíce nových síl

ISW zároveň poukazuje na vyhlásenie námestníčky ukrajinského ministra obrany Hanny Maľarovej, že ruská armáda nasadila na bachmutskom fronte niekoľko tisíc nových vojakov a postup ukrajinských síl sa tak trochu spomalil.

ISW však prognózuje, že „ruské sily na okrajoch Bachmutu pravdepodobne zostanú slabé“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie