• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Progresívci zvolávajú mimoriadny výbor pre životné prostredie, z ministerstva zaznievajú strašidelné stanoviská

Progresívci zvolávajú mimoriadny výbor pre životné prostredie, z ministerstva zaznievajú strašidelné stanoviská

Zvolanie mimoriadneho výboru spolu so Stohlovou iniciovali poslanci NR SR Michal Sabo (PS), Marián Čaučík (KDH), Rastislav Krátky (hnutie Slovensko) a Alojz Hlina (SaS).

Hnutie Progresívne Slovensko (PS) zvoláva mimoriadny Výbor Národnej rady (NR) SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie.

Strašidelné stanoviská

Spolu s ďalšími opozičnými stranami sa chcú ministra životného prostredia Tomáša Tarabu (nom. SNS) pýtať na jeho avizované zámery na Ministerstve životného prostredia (MŽP) SR. Uviedla to podpredsedníčka výboru a poslankyňa PS Tamara Stohlová.

„Z ministerstva životného prostredia zaznievajú strašidelné stanoviská, ktoré sú v priamom rozpore s myšlienkou ochrany prírody. Ministra sme pozvali, lebo od neho chceme počuť vysvetlenia o zámere prehodnotiť celoročnú ochranu vlka dravého na Slovensku, ale aj o zámere zrušiť Národný park Malá Fatra a nahradiť ho prírodným parkom,” dodala.

Predmetný zámer komunikoval pred niekoľkými dňami štátny tajomník MŽP Filip Kuffa (nominant SNS) počas Dní zeleného lesa neštátnych vlastníkov v obci Belá pri Žiline.

Zvolanie mimoriadneho výboru

Zvolanie mimoriadneho výboru spolu so Stohlovou iniciovali poslanci NR SR Michal Sabo (PS), Marián Čaučík (KDH), Rastislav Krátky (hnutie Slovensko) a Alojz Hlina (SaS).

„Teší ma, že za ochranu životného prostredia sa postavili aj zástupcovia celej opozície. Na výbor sme pozvali aj europoslanca a odborníka na životné prostredie Michala Wiezika, ktorý je spoločne s europoslancom Martinom Hojsíkom spoluiniciátorom výzvy www.nestrielajtevlky.sk,“ doplnila Stohlová s tým, že petíciu za krátky čas podpísalo vyše 32-tisíc ľudí.


„Opozícia aj verejnosť ministrovi Tarabovi jasne ukazuje, že si prírodu nenechá len tak vziať,” zakončila poslankyňa.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie