• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Progresívci v súvislosti s obvineniami vyzývajú na odvolanie riaditeľa SIS Aláča

Progresívci v súvislosti s obvineniami vyzývajú na odvolanie riaditeľa SIS Aláča

Predseda PS Michal Šimečka uviedol, že Slovensko má bezpečnostný a reputačný problém.

19.8.2023 (SITA.sk) - Hnutie Progresívne Slovensko (PS) v súvislosti s obvineniami vyzýva na odvolanie riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Michala Aláča.

Ako uviedol podpredseda Európskeho parlamentu a predseda PS Michal Šimečka, Slovensko má bezpečnostný a reputačný problém.

„Šéfovia inštitúcií, ktoré majú za úlohu chrániť Slovensko pred závažnými hrozbami, sú podozriví, že boli takejto hrozby súčasťou," upozornil Šimečka

Založenie zločineckej skupiny

“Závažnosť obvinení je naozaj šokujúca. Založenie zločineckej skupiny, zneužitie právomoci verejného činiteľa či marenie spravodlivosti. Obvinení sú pritom bývalý aj súčasný riaditeľ SIS, riaditeľ Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) a ďalší. Podozrenia voči týmto osobám a inštitúciám, ktoré zastupujú, visia vo vzduchu už roky,” uviedol Šimečka a doplnil, že situácia nemusela zájsť tak ďaleko a premiér Ľudovít Ódor mal Aláča odvolať už skôr.

Očistenie SIS a NBÚ

Podpredseda PS Tomáš Valášek dodal, že treba nechať políciu, prokuratúru a súdy konať, no zároveň je podľa neho potrebné pozerať na fungovanie spravodajských zložiek.

„Je načase vniesť do ich práce oveľa viac svetla. Obvinení a podozrení je už toľko, že je na mieste otázka, ako a koho si vyberáme. Preto som už v roku 2021 podal návrh na zmenu voľby riaditeľa SIS, s cieľom zaviesť transparentnejší model,” vyhlásil Valášek, podľa ktorého návrhu by voľbe malo predchádzať verejné vypočutie výborom Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť.

„Naším spoločným cieľom musí byť očistenie SIS a NBÚ. Obnovenie ich integrity doma, aj v zahraničí. Aby sme opäť dokázali veriť, že sú garantom našej bezpečnosti, nie jej ohrozením,” uzavrel Valášek.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie