• Dnes je: Sobota 03. júna 2023 meniny má Karolína

Prezidentka Čaputová požiadala Hegera, aby vláda stiahla nomináciu Klusa

Prezidentka Čaputová požiadala Hegera, aby vláda stiahla nomináciu Klusa

Kandidatúru poslanca slovenského parlamentu nepodporilo 20 členov, pričom nikto nehlasoval za a traja sa hlasovania zdržali.

23.3.2023 (SITA.sk) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová požiadala dočasne povereného premiéra SR Eduarda Hegera (Demokrati), aby vláda SR stiahla nomináciu nezaradeného poslanca Národnej rady SR Martina Klusa na kandidáta za člena Európskeho dvora audítorov.

Ako ďalej v tlačovej správe informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec, hlava štátu už vopred upozornila premiéra Hegera na možné reputačné riziká pre Slovensko, hoci vláda jej súhlas pre schválenie nominácie nepotrebovala.

Slovensko pre neschopnosť vlády riskuje hanbu pred celým svetom. Pellegrini žiada stiahnutie nominácie Klusa

Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) vyzvala vládu, aby okamžite stiahla nomináciu nezaradeného poslanca parlamentu Martina Klusa za člena Európskeho dvoru audítorov.

Poukazuje na to, že po vypočutí na príslušnom výbore európskeho parlamentu nedostal Klus ani jeden hlas za, kým proti bolo dvadsať europoslancov.

Klus nemá potrebnú kvalifikáciu

Vyzývam vládu, aby okamžite stiahla nomináciu pána Klusa, ešte kým o nej bude definitívne hlasovať plénum europarlamentu. Ľudia na Slovensku si naozaj nezaslúžia hanbu pred celým svetom pre politickú korupciu tejto neschopnej vlády,“ povedal líder Hlasu-SD Peter Pellegrini.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie