• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Predseda vlády si uctil obete holokaustu a rasového násilia, podľa neho nenávisť nezmizla a je stále prítomná (foto)

Predseda vlády si uctil obete holokaustu a rasového násilia, podľa neho nenávisť nezmizla a je stále prítomná (foto)

Zároveň zdôraznil, že ak necháme strach a nenávisť bujnieť, vedú k násiliu, tragédii, dokonca ku genocíde.

9.9.2023 (SITA.sk) - Položením venca k pamätníku na Rybnom námestí v Bratislave si predseda vlády Ľudovít Ódor uctil obete holokaustu a rasového násilia.

Najväčšia tragédia v novodobých dejinách

Ako uviedol, holokaust je najväčšou tragédiou v novodobých dejinách a je morálnou povinnosťou každého z nás pripomínať si, kam dokáže zájsť hnev, predsudky a ľudské zlo.

„Rasová nenávisť nezmizla, je stále prítomná. Buble pod povrchom a trpezlivo čaká na svoju príležitosť, na to, či dovolíme zlu presiaknuť na povrch,“ povedal premiér pri príležitosti Dňa obetí holokaustu a rasového násilia, ktorý je každoročne 9. septembra.

Obeťami štátnej propagandy

Slovenský ľudácky režim pred 82 rokmi prijal tzv. Židovský kódex. Židia nemohli vykonávať svoju prácu, režim im zhabal majetok.

Ódor pripomenul, že nemohli chodiť do škôl, nemohli navštevovať parky, divadlá, pretože by svojou prítomnosťou urazili tých „lepších“ ľudí.

Tragédia bola umocnená tým, že veľká časť Slovenska sa neprávu len prizerala a boli aj takí, ktorí opatrenia voči Židom vítali. Spoločnosť sa stala obeťou monštruóznej štátnej propagandy.

„Opatrenia decimovali židovské obyvateľstvo psychicky, fyzicky. Tragédia, na konci ktorej stálo to, čo história pozná pod názvom ,konečné riešenie,“ povedal Ódor.

Zdôraznil, že minulosť už nezmeníme, no musíme sa poučiť, uvedomiť si silu zla a nedovoliť zopakovanie podobnej katastrofy.

„Všetci sme ochrancami. Historickej pamäti, hodnôt demokracie, humanizmu, úcty a?vzájomného rešpektu. Nikdy nezabudnime, z?úcty k?obetiam, ktoré o?život prišli len preto, že nemali tú správnu rasu, náboženstvo, farbu pleti či sexuálnu orientáciu,“ skonštatoval premiér.

Záverom dodal, že len spoločnosť, ktorá bojuje s nenávisťou, hnevom, predsudkami a nedovolí strachu pošliapať všetko to ľudské v nás, je spoločnosťou, ktorej patrí budúcnosť.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.



Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023




Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie