• Dnes je: Piatok 25. júna 2021 meniny má Tadeáš

Požiar zachvátil rodinný dom v Terchovej, hasiči museli zasahovať opakovane

Požiar zachvátil rodinný dom v Terchovej, hasiči museli zasahovať opakovane

V Terchovej museli hasiči dvakrát zasahovať pri požiari rodinného domu.

20.4.2020 (Webnoviny.sk) - Až dvakrát museli zasahovať hasiči v Terchovej, kde horelo podkrovie a strecha rodinného domu. Ako agentúru SITA informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Michal Kypus, pri požiari nedošlo k zraneniu osôb, jeho príčina je v štádiu vyšetrovania.

"Požiar bol ohlásený 19. apríla krátko pred 1:00 v noci, hasiči po príchode zistili, že horí podkrovie a strecha rodinného domu. Na likvidácii požiaru sa podieľalo 17 profesionálnych a dobrovoľných hasičov zo Žiliny a Terchovej, požiar bol lokalizovaný pred 3:00 a po dvoch hodinách uhasený," uviedol k zásahu Kypus.

Terchovskí hasiči sa však do spomínaného rodinného domu museli predpoludním vrátiť. "Na tom istom mieste bol ohlásený požiar krátko po 9:00, postupným otváraním strešnej konštrukcie a odstraňovaním skrytých ložísk požiaru sa ho podarilo o 11:30 zlikvidovať. Objekt hasiči skontrolovali termokamerou," dodal Kypus s tým, že po ukončení zásahu zostala na mieste hliadka dobrovoľných hasičov z Terchovej.

Viac k téme: hasiči, požiar

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie