• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Polícia musela zasahovať na košickom Pride, priebeh festivalu bol napriek tomu pokojný a bez zranení

Polícia musela zasahovať na košickom Pride, priebeh festivalu bol napriek tomu pokojný a bez zranení

Medzi skupinou osôb a účastníkmi podujatia došlo k výmene názorov.

27.8.2023 (SITA.sk) - Počas košického Pride-u polícia zaznamenala pokus skupiny osôb narušiť pokojný priebeh podujatia. Ako na sociálnej sieti uviedlo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, medzi touto skupinou osôb, ktorá sa na podujatí nezúčastňovala a jeho účastníkmi, došlo k slovnej výmene názorov. Jednu osobu predviedli na policajné oddelenie, za účelom zistenia jej totožnosti.

Ženu prepustili

Osoba, ktorá nebola účastníčkou pochodu a svojím konaním vyvolala dôvodnú obavu z narušenia pokojného priebehu zhromaždenia, odmietla reagovať na opakovanú výzvu hliadky PZ, aby preukázala svoju totožnosť. Osoba nereagovala na výzvy polície a kládla najprv pasívny odpor," vysvetľuje polícia a dodáva, že žena počas predvádzania začala klásť aktívny odpor.

Osoba bola za použitia donucovacích prostriedkov predvedená na najbližšie obvodné oddelenie za účelom zistenia jej totožnosti, keďže na opakovanú výzvu odmietla svoju totožnosť preukázať," dodáva polícia s tým, že ženu po zistení totožnosti okamžite prepustili, no je dôvodne podozrivá z priestupku proti verejnému poriadku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Dúhový Pride v Bratislave 2023 (fotografie)

Situácia bola pokojná

Policajti zaznamenali aj priestupok proti občianskemu spolunažívaniu, ktorého sa mal dopustiť mladý muž. Voči podozrivému boli podľa polície použité donucovacie prostriedky, aby sa zamedzilo narušeniu verejného poriadku.

Polícia tiež uviedla, že osoby počas zákrokov neutrpeli žiadne zranenia. S výnimkou predmetných incidentov polícia hodnotí situáciu počas podujatia ako pokojnú, bez zranení a hromadného narušenia verejného poriadku a nezaznamenala ani ďalšie protiprávne činnosti.

Po zadokumentovaní a vykonaní potrebných úkonov budú predmetné protiprávne konania predmetom ďalšieho objasňovania," uviedli policajti.

Nerušený priebeh zhromaždenia

Počas verejného zhromaždenia 26. augusta zaisťoval Policajný zbor v spolupráci s príslušníkmi Mestskej Polície Košice primerané bezpečnostné opatrenia, ktorých cieľom bolo zabezpečenie nerušeného priebehu verejného zhromaždenia i ochranu života, zdravia, majetku a verejného poriadku, a tiež predchádzanie protiprávnej činnosti a odhaľovanie páchateľov protiprávneho konania.

Zhromaždenie polícia z pohľadu bezpečnosti a pokojného priebehu monitorovala, a v prípade potreby sme prijali adekvátne opatrenia," doplnila polícia.

Jedenásty ročník podujatia Pride Košice reagoval na teroristický útok v bare Tepláreň v Bratislave a jeho dôsledky. Druhý najväčší festival za práva LGBTI+ ľudí na Slovensku sa v Košiciach začal 19. augusta a vyvrcholil v sobotu 26. augusta hlavným Pride dňom a dúhovým sprievodom centrom Košíc.

Viac k téme: Dúhový pochod, LGBTI, Práva LGBT ľudí, Pride Košice
Zdroj: SITA.sk - Polícia musela zasahovať na košickom Pride, priebeh festivalu bol napriek tomu pokojný a bez zranení © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie