• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Pohreb zosnulej kráľovnej Alžbety II. stál britskú štátnu pokladnicu zhruba 162 miliónov libier

Pohreb zosnulej kráľovnej Alžbety II. stál britskú štátnu pokladnicu zhruba 162 miliónov libier

Kráľovnú Alžbetu II.

18.5.2023 (SITA.sk) - Pohreb zosnulej britskej kráľovnej Alžbety II. a vystavenie rakvy s jej telom stálo štátnu pokladnicu približne 162 miliónov libier, čo je v prepočte zhruba 186 miliónov eur. Vo štvrtok to uviedlo britské ministerstvo financií.

Štátny pohreb zosnulej panovníčky, ktorý sa konal 19. septembra 2022, bol prvým v Spojenom kráľovstve od pohrebu bývalého premiéra Winstona Churchilla v roku 1965.

Tejto udalosti, na ktorej sa zúčastnili mnohí svetoví predstavitelia, predchádzal 10-dňový štátny smútok po tom, ako kráľovná odišla na večnosť 8. septembra 2022 po 70 rokoch na tróne.

Náklady boli zverejnené vo štvrtok ako súčasť písomného vyhlásenia pre britský parlament. „Prioritami vlády bolo, aby sa tieto udalosti uskutočnili hladko a s primeranou úrovňou dôstojnosti, pričom vždy zaistili bezpečnosť a ochranu verejnosti,“ uviedol vo vyhlásení John Glen, hlavný tajomník ministerstva financií.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie