• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Peter Pellegrini: Splaťte dlh rodine generála Lučanského aj celej spoločnosti (video)

Peter Pellegrini: Splaťte dlh rodine generála Lučanského aj celej spoločnosti (video)

Po smrti Milana Lučanského sa internetom šíria viaceré konšpirácie, prečo k jeho samovražde došlo a či si naozaj siahol na život sám.

Peter Pellegrini sa v najnovšom videu na sociálnej sieti prihovára nielen verejnosti, ale najmä súčasnej vláde, od ktorej požaduje okamžité jednanie.

Expremiér je po zhliadnutí slov manželky Milana Lučanského presvedčený, že by sa patrilo zodpovedať viaceré nevyjasnené otázky.

Vyzval ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú a ministra vnútra Romana Mikulca, zároveň aj všetkých kompetentných, aby sa manželka a deti zosnulého Milana Lučanského dostali ku všetkým dôležitým informáciám, na ktoré majú plné právo.


Peter Pellegrini požaduje bezodkladne zvolať rokovanie brannobezpečnostného výboru, na ktorom sa musia zúčastniť ministri aj prokurátori, aby sa politici mohli pýtať na všetky otázky ohľadne pokusu o samovraždu, ako aj predchádzajúceho incidentu v cele.


Máme veľa otázok o osude generála Milana Lučanského, na ktoré ste povinní zodpovedať celej slovenskej verejnosti. Ak to neurobíte, bude nad slnko jasnejšie, že v tomto prípade chcete informácie skrývať a celú mimoriadne vážne kauzu zamiesť pod koberec, uviedol Peter Pellegrini.

Manželka i deti generála Lučanského majú plné právo vedieť, čo sa dialo s ich mužom a otcom od prvej chvíle, keď ho vzali do väzby, až po ten nešťastný decembrový deň. A má to právo vedieť i celá slovenská spoločnosť.


Žiadam ministerku spravodlivosti, ministra vnútra i ostatné kompetentné osoby, aby tento dlh voči rodine generála Lučanského bezodkladne splatili. A žiadam aj predsedu brannobezpečnostného výboru Národnej rady Slovenskej republiky, aby okamžite zvolal mimoriadne rokovanie výboru za účasti príslušných ministrov. Máme množstvo otázok o osude generála Lučanského, na ktoré ste povinní zodpovedať celej slovenskej verejnosti.


Ak to neurobíte, bude nad slnko jasnejšie, že v tomto prípade chcete informácie skrývať a celú mimoriadne vážne kauzu zamiesť pod koberec.

Zdroj: Facebook Peter Pellegrini

Výzva strany Smer-SD

Podľa strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) okolnosti posledného stretnutia Martiny Lučanskej s manželom ukazujú na totálnu brutalitu a neľudskosť konania ministra vnútra.


„Je trápne, ak sa za takýchto okolností musia už aj najbližší príbuzní domáhať elementárneho prejavu úcty a rešpektu ku generálovi Lučanskému,“ uvádza strana v stanovisku, ktoré zaslal hovorca Ján Mažgút.


Smer-SD zároveň vyzýva Ministerstvo vnútra SR (MV SR), aby zabezpečilo vyvesenie čiernej vlajky na budove MV SR, ako aj na budove Policajného zboru SR.


Bezpečnostný analytik Milan Žitný: Došlo k slovnej potýčke s dozorcami, strkaniu a tí Lučanského zbili (video)

Unikli fotografie zo zdravotného záznamu Lučanského, minister Naď sľubuje odmenu za informácie

Život sa dá ukončiť rôznymi spôsobmi. Lučanskému nemohli odizolovať všetky veci, hovorí bývalý policajný vyšetrovateľ


Počasie