• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Peniaze určené na nákup pandemických ochranných pomôcok chcú využiť inak, najmä na dofinancovanie energií

Peniaze určené na nákup pandemických ochranných pomôcok chcú využiť inak, najmä na dofinancovanie energií

Zmeny pri použití uvedených finančných prostriedkov podľa úradu zlepšia pripravenosť Slovenska v ďalších oblastiach krízového riadenia štátu.

26.8.2023 (SITA.sk) - Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR chce takmer jeden milión eur pôvodne určených na nákup osobných ochranných pracovných pomôcok, rúšok a dezinfekcie v súvislosti s pandémiou COVID-19 využiť na iné účely. Konkrétne na nákup pozemkov, doplnenie mobilizačných rezerv a dofinancovanie energií.

Zmeny zlepšia pripravenosť Slovenska

Úrad už žiadosť predložil do medzirezortného pripomienkového konania. Tvrdí, že tak robí na základe vykonanej analýzy potrieb kapitálových výdavkov, vývoja súčasnej pandemickej situácie a z dôvodu pretrvávajúceho vojnového konfliktu na Ukrajine.

Zmenou účelu použitia kapitálových výdavkov nebudú ohrozené a stále budú zabezpečené dostatočné rozpočtové prostriedky na budúce obstarávanie osobných ochranných prostriedkov a zdravotníckych pomôcok na riešenie pandémie COVID-19," argumentujú štátne rezervy.

Ako dopĺňajú, aktuálne majú obstarané, naskladnené a pripravené na použitie osobné ochranné prostriedky a zdravotnícke pomôcky s viac ako 100-percentným naplnením optimálneho cieľového stavu. Zmeny pri použití uvedených finančných prostriedkov navyše podľa úradu zlepšia pripravenosť Slovenska v ďalších oblastiach krízového riadenia štátu.

Najviac peňazí by išlo na energie

Najväčšiu čiastku v hodnote 263 tisíc eur plánuje úrad použiť na dofinancovanie bežných výdavkov na energie. Ako zdôrazňuje, zvýšené náklady nevznikajú z dôvodu zvýšenia spotreby, ale z dôvodu enormného nárastu cien za nákup energií.

Na dofinancovanie kapitálových výdavkov spojených s ochraňovaním mobilizačných rezerv nákupom podvalov je potrebných niečo cez 247 tisíc eur a na preskúšanie a udržiavanie mobilizačných rezerv 200 tisíc eur. Na dofinancovanie výdavkov spojených s nákupom pozemku by malo ísť 185 tisíc eur. Ďalšie prostriedky by mali byť určené na nákup hardvéru a na dofinancovanie bežných výdavkov spojených s likvidáciou vyčlenených štátnych hmotných rezerv.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie