• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

Parlament svoje dvere pre verejnosť tento rok neotvorí, každoročne prišli na podujatie tisícky ľudí

Parlament svoje dvere pre verejnosť tento rok neotvorí, každoročne prišli na podujatie tisícky ľudí

Brány parlamentu sa pre verejnosť otvárajú tradične každý rok 1.

18.8.2021 (Webnoviny.sk) - Deň otvorených dverí (DOD) v Národnej rade SR (NR SR) sa ani tento rok pre pandémiu koronavírusu neuskutoční. Podujatie je zatiaľ presunuté na neurčito. Informuje o tom NR SR na svojej webovej stránke.

Viac o téme: Koronavírus

„Deň otvorených dverí v NR SR pre nás znamená významnú tradíciu, vďaka ktorej môžeme každoročne a symbolicky v Deň Ústavy SR otvoriť brány parlamentu naozaj pre všetkých. Veľmi nás to mrzí, ale pre pokračujúcu pandémiu koronavírusu sme toto podujatie posunuli zatiaľ na neurčito. Zdravie návštevníkov je pre nás na prvom mieste. Pevne veríme, že sa situácia čoskoro zlepší a budeme môcť opäť všetkých privítať v priestoroch parlamentu,“ uviedol vedúci Kancelárie NR SR Daniel Guspan.

Ukážka zatvorených priestorov

Počet návštevníkov počas DOD v parlamente prekračuje každoročne hranicu niekoľko tisíc.

Verejnosť si môže počas tohto podujatia pozrieť poslanecké kluby, rokovaciu miestnosť, kanceláriu predsedu NR SR či priestory, ktoré sú počas roka pre verejnosť zatvorené. Pre pandémiu bol parlament pre verejnosť uzavretý aj minulý rok.

Aktivity pre deti

V roku 2019 bola napríklad pre deti pripravená poznávacia cesta parlamentom a parlamentarizmom, na ktorej sa mohli zúčastniť s mapkou v ruke a absolvovať s ňou niekoľko stanovíšť.

Na každom ich čakali úlohy súvisiace s budovou parlamentu, ale aj parlamentarizmom. Po absolvovaní trasy a zodpovedaní otázok dostali deti okrem rôznych suvenírov aj preukaz mladého poslanca, ktorý je kópiou reálnej poslaneckej karty. Kancelária NR SR mala pre návštevníkov pripravené aj tabule s kuriozitami.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie