• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Oligarcha Abramovič presunul jachty do tureckých letovísk, v krajine sa neuplatňujú sankcie voči Rusku

Oligarcha Abramovič presunul jachty do tureckých letovísk, v krajine sa neuplatňujú sankcie voči Rusku

To vyvolalo protest skupiny Ukrajincov, ktorí nastúpili na malý motorový čln a pokúsili sa jachte zabrániť v zakotvení.

22.3.2022 (Webnoviny.sk) - Už druhá superjachta patriaca ruskému oligarchovi Romanovi Abramovičovi zakotvila v niektorom z letovísk v Turecku, ktoré neuplatňuje sankcie voči Rusku pre jeho inváziu na Ukrajinu. Informovali o tom v utorok médiá v krajine polmesiaca.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Súkromná tlačová agentúra DHA uviedla, že loď Eclipse registrovaná na Bermudách zakotvila v prístave v letovisku Marmaris. O deň skôr dorazila Abramovičova luxusná jachta My Solaris, plaviaca sa taktiež pod bermudskou vlajkou, do neďalekého prístavu Bodrum.

Turecko, ktoré je členom NATO, má úzke vzťahy s Ruskom i Ukrajinou. Inváziu Ruska na Ukrajinu síce kritizovalo, no zároveň vystupuje ako neutrálna strana, ktorá sa medzi nimi snaží robiť sprostredkovateľa.


Správa Ruskej tajnej služby FSB: Rusko môže vojnu len rôznymi spôsobmi prehrať, čaká ho katastrofa


Danko chce nechať celý konflikt na Rusov a Ukrajincov, súhlasí s Orbánom a zbrane by im neposielalInvázia na Ukrajine už ukazuje svoje prvé negatívne dopady, analytik varuje pred výpadkami niektorých surovín z RuskaPutin by mal skončiť za mrežami, tvrdí posledný žijúci prokurátor z Norimberského procesu


Putinovi nejde len o Doneck a Luhansk či Krym, podľa politológa nedokáže fyzicky kontrolovať získané oblasti UkrajinyNajčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie