• Dnes je: Nedeľa 24. septembra 2023 meniny má Ľuboš, Ľubor

Oligarcha Abramovič presunul jachty do tureckých letovísk, v krajine sa neuplatňujú sankcie voči Rusku

Oligarcha Abramovič presunul jachty do tureckých letovísk, v krajine sa neuplatňujú sankcie voči Rusku

To vyvolalo protest skupiny Ukrajincov, ktorí nastúpili na malý motorový čln a pokúsili sa jachte zabrániť v zakotvení.

22.3.2022 (Webnoviny.sk) - Už druhá superjachta patriaca ruskému oligarchovi Romanovi Abramovičovi zakotvila v niektorom z letovísk v Turecku, ktoré neuplatňuje sankcie voči Rusku pre jeho inváziu na Ukrajinu. Informovali o tom v utorok médiá v krajine polmesiaca.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Súkromná tlačová agentúra DHA uviedla, že loď Eclipse registrovaná na Bermudách zakotvila v prístave v letovisku Marmaris. O deň skôr dorazila Abramovičova luxusná jachta My Solaris, plaviaca sa taktiež pod bermudskou vlajkou, do neďalekého prístavu Bodrum.

Turecko, ktoré je členom NATO, má úzke vzťahy s Ruskom i Ukrajinou. Inváziu Ruska na Ukrajinu síce kritizovalo, no zároveň vystupuje ako neutrálna strana, ktorá sa medzi nimi snaží robiť sprostredkovateľa.


Správa Ruskej tajnej služby FSB: Rusko môže vojnu len rôznymi spôsobmi prehrať, čaká ho katastrofa


Danko chce nechať celý konflikt na Rusov a Ukrajincov, súhlasí s Orbánom a zbrane by im neposielalInvázia na Ukrajine už ukazuje svoje prvé negatívne dopady, analytik varuje pred výpadkami niektorých surovín z RuskaPutin by mal skončiť za mrežami, tvrdí posledný žijúci prokurátor z Norimberského procesu


Putinovi nejde len o Doneck a Luhansk či Krym, podľa politológa nedokáže fyzicky kontrolovať získané oblasti Ukrajiny


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

SNS by sa bez nás do parlamentu nedostala, myslí si predseda Národnej koalície a starosta Očovej Huliak

sns by sa bez nas do parlamentu nedostala mysli si predseda narodnej koalicie a starosta ocovej huliak

24.9.2023 (SITA.sk) - So Slovenskou národnou stranou (SNS) sme sa spojili, aby sme zabudli prepadnutiu ôsmich percent pronárodných hlasov.

V rozhovore pre agentúru SITA to uviedol predseda politického zoskupenia Národná koalícia/Nezávislí kandidáti Rudolf Huliak, ktorý kandiduje za SNS zo 150. miesta kandidátnej listiny.

Egá ani financie neriešia

Huliak tiež skonštatoval, že jeho politický subjekt si bol vedomý, že nemajú na to, aby prekročili hranicu troch percent hlasov, čo pripísal najmä krátkosti času, ktorý uplynul od ich vstupu na politickú scénu.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

„Rovnako tak SNS by sa nedostala do parlamentu bez nás," myslí si Huliak. Dodal, že do politiky nešli ani pre egá a ani pre financie za volebný výsledok.

Zostane starostom Očovej

V prípade zvolenia za poslanca NR SR má Huliak v pláne zotrvať aj na poste starostu Očovej, ktorý aktuálne zastáva.

„A k mojim šanciam na zvolenie – ak sa ľudia rozhodnú, že ma tam chcú mať, tak tam budem. Ak nie, budem naďalej pokračovať v práci pre ľudí v samospráve," uviedol kandidát národniarov číslo 150 k svojim šanciam na zvolenie.


Počasie