• Dnes je: Pondelok 15. apríla 2024 meniny má Fedor

Odborníci z odvetvia obhajujú opatrenia na zvýšenie transparentnosti na trhoch s kryptomenami

Odborníci z odvetvia obhajujú opatrenia na zvýšenie transparentnosti na trhoch s kryptomenami

Konečným cieľom týchto iniciatív v oblasti transparentnosti je obnoviť dôveru a dôveru v kryptotrhy.

V dôsledku nedávnych škandálov, ktoré otriasli priemyslom digitálnych aktív, obhajujú odborníci z odvetvia Bruce Tupper, komplexné opatrenia na zvýšenie transparentnosti a opätovné vybudovanie dôvery verejnosti v krypto trhy.

Silný regulačný dohľad a transparentnosť ako riešenie

Za posledných 18 mesiacov sme boli svedkami významných prípadov podvodov, prania špinavých peňazí a klamstva, ktoré zahŕňali veľkých hráčov ako FTX a Binance. Tieto incidenty narušili dôveru investorov a zdôraznili potrebu silného regulačného dohľadu a transparentnosti v tomto odvetví.

Tupper a Williams tvrdia, že transparentnosť a ochrana investorov sú prvoradé pre obnovenie dôvery v obchodné platformy. Na dosiahnutie tohto cieľa navrhujú dve kľúčové iniciatívy: Hlásenie dôkazov o rezervách a Hlásenie mimo reťazových transakcií.

Preukázanie rezerv (PoR) zahŕňa obchodné platformy, ktoré potvrdzujú svoju kontrolu nad aktívami zákazníkov tým, že ich zapíšu do verejnej knihy. To zaisťuje, že finančné prostriedky zákazníkov sú účtované a prístupné, čím sa zvyšuje transparentnosť a zodpovednosť.


Hlásenie transakcií mimo reťazca sa zameriava na štandardizáciu a zhromažďovanie údajov o transakciách v reťazci aj mimo neho, čím poskytuje regulačným orgánom a zákazníkom lepší prehľad o aktivitách obchodnej platformy. Toto opatrenie je kľúčové na odhaľovanie a predchádzanie nezákonným činnostiam, akými sú pranie špinavých peňazí a manipulácia s trhom.

Cieľom je lepší monitoring trhovej aktivity

Na riešenie týchto problémov bola zavedená legislatíva. Senátori Thom Tillis a John Hickenlooper navrhli zákon PROOF Act (S. 3087), ktorý by od obchodných platforiem vyžadoval, aby kryptograficky preukázali svoju schopnosť rešpektovať vklady zákazníkov. Podobne zástupca Don Beyer zaviedol zákon o ohlasovaní transakcií digitálnych komodít mimo reťazca (H.R. 5966), ktorý nariaďuje oznamovanie transakcií digitálnych komodít licencovanému archívu obchodných údajov.


Tieto legislatívne snahy využívajú transparentnosť a funkcie auditovateľnosti technológie blockchain na zlepšenie dohľadu a ochrany zákazníkov. Požadovaním od obchodných platforiem, aby poskytovali overiteľný dôkaz o existencii aktív a oznamovali údaje o transakciách, môžu regulačné orgány lepšie monitorovať trhové aktivity a zabezpečiť súlad s existujúcimi zákonmi.


Napriek potenciálnym výhodám týchto opatrení transparentnosti niektorí zákonodarcovia vyjadrili skepticizmus a odpor. Kritici tvrdia, že potvrdenie o rezervách nemusí byť spoľahlivou náhradou tradičných auditov a spochybňujú platnosť takýchto potvrdení.

Tupper a Williams čelia tejto kritike zdôraznením, že PoR by mali skôr dopĺňať, než nahrádzať štandardné audítorské postupy. Zdôrazňujú dôležitosť spolupráce medzi zainteresovanými stranami v odvetví a regulačnými orgánmi pri vývoji účinných a praktických riešení, ktoré riešia jedinečné výzvy priemyslu digitálnych aktív.

Bezpečnejšia a dôveryhodnejšia investičná príležitosť

Konečným cieľom týchto iniciatív v oblasti transparentnosti je obnoviť dôveru a dôveru v kryptotrhy. Zavedením robustných regulačných rámcov a opatrení transparentnosti môže toto odvetvie vytvoriť bezpečnejšie a dôveryhodnejšie prostredie pre investorov aj účastníkov trhu.

Stručne povedané, návrhy predložené Tupperom a Williamsom predstavujú významné kroky smerom k zvýšeniu transparentnosti a zodpovednosti na kryptotrhoch. S podporou zákonodarcov a regulačných orgánov majú tieto opatrenia potenciál začať novú éru integrity a dôveryhodnosti v odvetví digitálnych aktív.


Zdroj: https://www.coindesk.com


Článok vznikol v spolupráci s Trader 2.0


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Hokejisti Nitry postúpili do finále Tipos extraligy, Michalovčania získali bronzové medaily (video)

hokejisti nitry postupili do finale tipos extraligy michalovcania ziskali bronzove medaily video

14.4.2024 (SITA.sk) - Nitrianska hokejová rozprávka bude mať aj finálové pokračovanie.

Až ôsmy tím po základnej časti extraligy vyradil v play-off už tretieho súpera (v predkole Trenčín, vo štvrťfinále Poprad a v semifinále Michalovce) a zahrá si vo finále proti jednému z dvojice Košice - Spišská Nová Ves.

Chcú vyhrať titul

Po bezgólovej prvej tretine vypredané tribúny pod Zoborom v tej druhej rozjasali zámorskí hráči Robert Jackson a Patrick Newell. Michalovce nezlomilo toto dvojgólové manko a v tretej tretine lotyšský líder tímu Kaspars Daugavinš znížil na 1:2. Keď v 56. min Jackson pridal svoj druhý a celkovo tretí gól Nitry, zdalo sa, že o prvom finalistovi je rozhodnuté.

Hostia zo Zemplína však ešte raz zabojovali a do konca riadneho hracieho času Maxwell Newton a Kristofers Bindulis vyrovnali na 3:3. Z predĺženia uplynulo sedem a pol minúty, keď domáci útočník Sebastián Čederle pohotovou strelou po prihrávke Jakuba Lacku stanovil postupovú definitívu pre Nitru.

„Chcel by som priniesť ešte jeden titul do Nitry a teraz sme k nemu blízko. Ktovie, či sa to ešte niekedy v mojej kariére zopakuje. Preto pôjdem do toho naplno a chcem vyhrať titul. Máme sebavedomie, veríme si, že môže zdolať hocikoho a to je dôležité. Dúfam, že nám to vydrží aj vo finále. Dáme do toho všetko," zhodnotil 43-ročný nitriansky kapitán Branislav Mezei vo videu na fejsbukovom profile klubu.

Bronzové Michalovce

Hokejisti HK Nitra sa zatiaľ naposledy predstavili vo finále pred dvoma rokmi, keď nestačili na Slovan Bratislava 2:4 na zápasy. Dosiaľ jediný titul získali v sezóne 2015/2016. Michalovce majú po sobotňajšej prehry koniec sezóny a zároveň istotu zisku bronzových medailí bez ohľadu na výsledok série Košíc so Spišskou Novou Vsou.

Po základnej časti figurovali v tabuľke vyššie ako Spišiaci aj Košičania. Pre Michalovce je to druhý bronz v extraligovej histórii. Prvý získali v sezóne 2020/201 rovnako pod vedením súčasného fínskeho trénera Tomeka Valtonena.


Počasie