• Dnes je: Nedeľa 25. júla 2021 meniny má Jakub

O post policajného šéfa majú záujem dvaja kandidáti, termín ich vypočutia sa blíži

O post policajného šéfa majú záujem dvaja kandidáti, termín ich vypočutia sa blíži

Na základe odporučenia výberovej komisie minister vnútra vymenuje jedného z kandidátov do funkcie.

18.1.2021 (Webnoviny.sk) - Kandidáti na policajného prezidenta absolvujú vypočutie pred Výborom Národnej rady SR (NR SR) pre obranu a bezpečnosť v pondelok 25. januára.

Pre agentúru SITA to potvrdil predseda predmetného výboru Juraj Krúpa (OĽaNO). O post šéfa polície sa uchádzajú dočasný policajný prezident Peter Kovařík a veliteľ Útvaru osobitného určenia Prezídia Policajného zboru (PZ) Štefan Hamran.

Jedného kandidáta odporučia ministrovi

Výberová komisia odporučila na post prezidenta PZ SR oboch kandidátov. Parlamentný výbor po verejnom vypočutí kandidátov odporučí ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽaNO) vymenovať jedného z nich do funkcie. V prípade, ak odporúčanie členovia výboru nevydajú, ministerstvo vnútra bude musieť výberové konanie zopakovať.

Kovařík dočasne vedie políciu od septembra 2020. V minulosti pôsobil napríklad ako policajný pridelenec vo Washingtone D.C. v Spojených štátoch amerických alebo ako riaditeľ Úradu boja proti korupcii Prezídia PZ.

Hamran viedol komando Lynx

V období rokov 2017 až 2020 pôsobil na Úrade vlády SR, najskôr ako riaditeľ Odboru prevencie korupcie Kancelárie predsedu vlády SR a neskôr ako generálny riaditeľ sekcie prevencie korupcia a krízového manažmentu a zároveň ako riaditeľ kancelárie Bezpečnostnej rady SR.

Hamran od roku 2011 viedol Lynx Commando, v roku 2019 bol zvolený za predsedu medzinárodnej organizácie Atlas, ktorá združuje protiteroristické jednotky členských štátov Európskej únie (EÚ).

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie