• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Nová daňová „atómovka“ Igora Matoviča absolútne rozvráti financovanie samospráv, upozorňuje ZMOS

Nová daňová „atómovka“ Igora Matoviča absolútne rozvráti financovanie samospráv, upozorňuje ZMOS

Igor Matovič - predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

„Atómovka“ lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča o zrušení daní z príjmov pre matky detí do 15 rokov a mladých ľudí do 25 rokov s príjmom do 2 000 eur znamená absolútny rozvrat financovania miest, obcí a krajov.

Je o tom presvedčené Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS). Ako uviedol pre agentúru SITA podpredseda ZMOS Jozef Božik, ďalší výpadok stoviek miliónov eur by položil samosprávy na lopatky.

Podpredseda združenia pripomenul, že počas aktuálneho volebného obdobia už prišli samosprávy kvôli prijatým krokom dosluhujúcej vlády o vyše 700 miliónov eur.

Položí samosprávy na lopatky

Po prijatí návrhu novely zákona o dani z príjmov, ktorý do parlamentu predložil Matovič, čakajú samosprávy podľa Božika už nie obmedzenie služieb a dotačných schém podpory športu, kultúry, sociálnej pomoci a vzdelávania, ale rovno ich rušenie.


„Tu už nepomôže razantné zvyšovanie daní z nehnuteľností a poplatkov, pretože to ľudia nebudú vedieť zaplatiť. Neviete zvýšiť dane z nehnuteľnosti a iné poplatky tak, aby ste ich zvyšovali len ľuďom, ktorí nebudú platiť dane,“ upozornil Božik.


ZMOS je presvedčené o tom, že to, čo sa dnes deje v Národnej rade SR, teda legislatívna smršť návrhov zákonov, ktoré častokrát postrádajú logiku a zdravý rozum, sme tu ešte nemali.

Horšie to už nemôže byť

„Chcem poprosiť všetkých zodpovedných parlamentných politikov, aby prestali ubližovať samosprávam a občanom. Ak sa niektorej strane či stranám podarí ešte viac zdecimovať samosprávu, tak sa začne rozklad základného kameňa každého normálneho, slobodného a demokratického štátu. Zostáva len dúfať, že horšie to už nemôže byť,“ skonštatoval Božik.

Ak by parlament návrh novely zákona o dani z príjmov schválil, podľa Matoviča by si to vyžiadalo 500 miliónov eur. Tieto výdavky chce vykryť zrušením stropu na platenie sociálnych odvodov, ktorý je v súčasnosti na úrovni sedemnásobku priemernej mzdy na Slovensku spred dvoch rokov.


Tento krok by sa tak negatívne dotkol zamestnancov, ktorí v hrubom zarábajú viac ako 8 477 eur mesačne. Vďaka tomu by štát podľa Matoviča získal okolo 100 miliónov eur. Ďalšie financie chce získať znížením podvodov pri platení daní, kde sú podľa Matoviča stále rezervy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie