• Dnes je: Streda 17. júla 2024 meniny má Bohuslav

Nezávislosť spravodajstva Markízy a STVR je podľa polovice opýtaných ohrozená, znepokojení sú aj voliči koaličných strán

Nezávislosť spravodajstva Markízy a STVR je podľa polovice opýtaných ohrozená, znepokojení sú aj voliči koaličných strán

Až 45 percent voličov koaličného Hlasu-SD hovorí o ohrození nezávislosti Markízy.

11.7.2024 (SITA.sk) - Nezávislosť spravodajstva televízie Markíza a novovytvorenej verejnoprávnej STVR je podľa polovice opýtaných ohrozená. Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos, ktorý zverejnil Denník N.

Najviac sú znepokojení voliči opozície

Podľa prieskumu konštatuje ohrozenie nezávislosti spravodajstva oboch médií zhodne po 49 percent respondentov. V prípade Markízy si opak myslí 28 percent a v prípade STVR 31 percent opýtaných. Jedna pätina respondentov v oboch prípadoch na otázku nevedela odpovedať.

V prípade Markízy sú podľa prieskumu ohrozením nezávislosti spravodajstva najviac znepokojení voliči opozície. Ohrozenie konkrétne vníma 90 percent voličov Progresívneho Slovenka, 80 percent voličov SaS a Demokratov, ale aj väčšina priaznivcov hnutia Igora Matoviča či KDH.

Prekvapivé je, že o ohrození nezávislosti Markízy hovorí aj asi 45 percent priaznivcov koaličného Hlasu," skonštatoval Denník N. Tvrdenie o ohrození správ Markízy podľa denníka odmietali najmä voliči SNS a Smeru-SD.

Pokiaľ ide o STVR, možnosť ohrozenia nezávislosti spravodajstva pripustila podľa prieskumu štvrtina voličov Hlasu, pätina voličov Smeru a 15 percent priaznivcov SNS.

Voliči SNS nemajú obavy

Naopak, obavy zo straty nezávislosti redakcie STVR nemalo takmer 70 percent voličov SNS, 60 percent voličov Smeru a ani polovica sympatizantov Hlasu," napísal Denník N.

Ipsos v prieskume meral aj dôveru respondentov k vybraným elektronickým médiám. Najlepšie podľa prieskumu v rebríčku dopadla verejnoprávna Jednotka, ktorej koncom júna dôverovalo viac ako 60 percent opýtaných, za ňou nasledovalo Rádio Expres s dôverou takmer 60 percent respondentov, TA3 a Rádio Slovensko.

Za týmito stanicami nasledovali komerčné rádiá Fun rádio a Europa 2 a potom televízia Markíza. Najsledovanejšej televízii dôverovalo 42 percent opýtaných, nedôverovalo jej 44 percent ľudí. Markíze neverili najmä koaliční voliči: až 65 percent priaznivcov Smeru, ale aj 46 percent voličov Hlasu," doplnil Denník N.

Viac k téme: Médiá, Prieskum, verejnoprávne médiá
Zdroj: SITA.sk - Nezávislosť spravodajstva Markízy a STVR je podľa polovice opýtaných ohrozená, znepokojení sú aj voliči koaličných strán © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Tragédia na Zlatých pieskoch, v jazere sa utopil 47-ročný muž

tragedia na zlatych pieskoch v jazere sa utopil 47 rocny muz

17.7.2024 (SITA.sk) - Na jazere Zlaté piesky v Bratislave sa utopil 47-ročný muž. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, v stredu o 11:45 prijali na linke 158 oznámenie o náleze tela v jazere.

Tragédia na Spiši, trojročné dieťa zomrelo v rozho...

Na miesto vyslali policajtov, ktorí tam vykonávajú potrebné úkony. Presné príčiny a okolnosti udalosti sú predmetom vyšetrovania.


Počasie