• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Nemocnica v Martine má desiatky infikovaných pacientov, viac ako polovica z nich nie je zaočkovaná

Nemocnica v Martine má desiatky infikovaných pacientov, viac ako polovica z nich nie je zaočkovaná

Pacienti so závažným priebehom ochorenia, ktorí si vyžadujú umelú pľúcnu ventiláciu, sú hospitalizovaní na reprofilizovaných anestéziologických lôžkach.

Na nepriaznivú epidemickú situáciu v Žilinskom kraji zareagovala Univerzitná nemocnica Martin (UNM) ďalšou reprofilizáciou lôžok určených pre pacientov nakazených koronavírusom.

Ako informovala Zuzana Marčeková z oddelenia marketingovej komunikácie UNM, k piatku je tu hospitalizovaných 62 pacientov s ochorením COVID-19.

„Na jednotkách intenzívnej starostlivosti leží osem pacientov, na lôžkach s pripojením na umelú pľúcnu ventiláciu leží šesť pacientov. Zo všetkých hospitalizovaných pacientov je plne zaočkovaných 21,“ priblížila aktuálnu situáciu Marčeková.

Vyhradenie priestorov pre covidových pacientov

Pre covidových pacientov je vyhradená Klinika infektológie a cestovnej medicíny, Klinika pneumológie a ftizeológie a ortopedické oddelenie s celkovou kapacitou 73 lôžok s centrálnym kyslíkom.

„Pacienti so závažným priebehom ochorenia, ktorí si vyžadujú umelú pľúcnu ventiláciu, sú hospitalizovaní na reprofilizovaných anestéziologických lôžkach v priestoroch novej neurologickej JIS v pavilóne č. 6,“ uviedla Marčeková.

Redukovaná zdravotná starostlivosť

Doplnila, že Klinika detí a dorastu má reprofilizované štyri lôžka pre detských pacientov s potvrdeným koronavírusom a 10 lôžok pre deti s podozrením na ochorenie COVID-19.


Vzhľadom na reprofilizáciu lôžok je v nemocnici redukovaný rozsah plánovanej zdravotnej starostlivosti s prioritným zameraním na poskytovanie neodkladnej zdravotnej starostlivosti, zdravotnej starostlivosti onkologickým pacientom, ako aj zriedkavých dlhodobo plánovaných výkonov spojených s krátkou hospitalizáciou.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie