• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Nebudeme tolerovať rusko-fašistické pseudovoľby, odkazuje ukrajinská povstalecká skupina po útoku v Chersone

Nebudeme tolerovať rusko-fašistické pseudovoľby, odkazuje ukrajinská povstalecká skupina po útoku v Chersone

Takmer polovica Ukrajincov zadržiavaných v záchytných centrách v Chersonskej oblasti bola vystavená rozsiahlemu mučeniu vrátane sexuálneho násilia.

30.8.2023 (SITA.sk) - K útoku na volebný štáb proruskej strany v okupovanej časti Chersonskej oblasti sa prihlásila ukrajinská povstalecká skupina. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Skupina Ateš bojuje proti pseudovoľbám

Skupina Ateš tvrdí, že v utorok vyhodila do vzduchu sídlo strany Jednotné Rusko v Novej Kachovke. Skupina uviedla, že pri útoku zahynuli traja ruskí vojaci, čo však proruský politik v tejto oblasti dementoval.

“V dôsledku požiaru spôsobeného výbuchom zhorela všetka dokumentácia, ktorú si okupanti priniesli k voľbám naplánovaným na 8. až 10. septembra. Nebudeme tolerovať rusko-fašistické pseudovoľby na našom území,” uviedla skupina vo vyhlásení zverejnenom na internete.

Údajne malo ísť o teroristický útok

Ruskom dosadený nelegitímny starosta mesta Vladimir Leontiev to podľa ruskej štátnej tlačovej agentúry TASS označil za „teroristický útok“. „Nikto nenaruší náš pokojný život,“ povedal Leontiev.

Ako vyzerá pokojný život na okupovanom území podľa Ruska, ukázala najnovšia správa Atrocity Crimes Advisory Group sponzorovanej Spojeným kráľovstvom, Európskou úniou a Spojenými štátmi.

Ukrajincov mučili a znaužívali

Správa dodáva, že dusenie, waterboarding, kruté bitie a vyhrážky znásilnením boli ďalšie techniky, ktoré ruskí dozorcovia v mučiarňach bežne používali proti obetiam.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie