• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Náhly výpadok príjmu by viac ako pätina Slovákov nezvládla, pohoršili si aj pri vytváraní úspor

Náhly výpadok príjmu by viac ako pätina Slovákov nezvládla, pohoršili si aj pri vytváraní úspor

V prípade náhleho výpadku príjmu by až 22 percent slovenských domácností nevydržalo zvládnuť takúto situáciu ani jeden mesiac.

Skoro štvrtina ľudí na Slovensku nemá vôbec žiadnu finančnú rezervu pre prípad, že by sa zhoršila ich životná situácia. Na druhej strane, pätina ľudí uvádza, že majú úspory najmenej na úrovni päťnásobku mesačného príjmu ich rodiny. Vyplynulo to z prieskumu spoločnosti Home Credit.

Nedokážu si odložiť ani euro

Viac ako polovica si v rámci vytvárania úspor pohoršila. Až 38 percent uvádza, že ich má výrazne nižšie ako v roku 2022 a ďalších 15 percent trochu nižšie.

Naopak, prilepšiť si vo výške finančných úspor sa podarilo 13 percentám respondentov. Viac ako pätina si mesiac čo mesiac nedokáže odložiť ani euro.

Tretina domácností si usporí mesačne od 40 do 120 eur. Dvanásť percent opýtaných si za mesiac odloží bokom sumu od 200 do 400 eur.

Náhly výpadok by nezvládli

V prípade náhleho výpadku príjmu by až 22 percent slovenských domácností nevydržalo zvládnuť takúto situáciu ani jeden mesiac.

Ďalších 17 percent len mesiac, 30 percent by dokázalo takto fungovať tri až šesť mesiacov. Na druhej strane, v oveľa lepšej finančnej kondícii je deväť percent ľudí, ktorí by vďaka svojim úsporám vedeli žiť bez príjmu aj viac ako dvanásť mesiacov.

Reprezentatívny prieskum od 27. mája do 2. júna tohto roka uskutočnila agentúra Stem/Mark pre spoločnosť Home Credit Slovakia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie