• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Na tohtoročný Dúhový Pride prišlo rekordné množstvo ľudí, odhadli aj počet účastníkov pochodu Hrdí na rodinu

Na tohtoročný Dúhový Pride prišlo rekordné množstvo ľudí, odhadli aj počet účastníkov pochodu Hrdí na rodinu

Tohtoročné podujatie podporila prezidentka Zuzana Čaputová, 40 zahraničných ambasád, ministerka kultúry Silvia Hroncová a ministerka spravodlivosti Jana Dubovcová.

23.7.2023 (SITA.sk) - Na sobotňajšom pochode Dúhový Pride sa podľa mimovládnych organizácii zúčastnilo viac ako 16-tisíc ľudí. Informoval o tom v tlačovej správe Inštitút ľudských práv.

Zároveň pripomenul, že išlo v poradí už o 13. ročník tejto akcie, ktorá sa prvýkrát uskutočnila 22. mája 2010.

Dubovcová prišla osobne

Tohtoročné podujatie podporila prezidentka Zuzana Čaputová, 40 zahraničných ambasád, ministerka kultúry Silvia Hroncová a ministerka spravodlivosti Jana Dubovcová, ktorá sa na podujatí aj osobne zúčastnila.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Dúhový Pride v Bratislave 2023 (fotografie)

„Dobrovoľníci a dobrovoľníčky analyzovali pomocou špeciálneho softvéru video zo sprievodu, ktoré bolo natočené vo vysokom rozlíšení, a tak bolo možné spočítať, koľko ľudí na záberoch vidíme. Zjednodušene povedané, to vyhodnotilo počet ľudských tvárí v dave. Konečné číslo je 16 328, čo je rekord," povedal riaditeľ IĽP Peter Weisenbacher, ktorý je spoluzakladateľom podujatia.

Účasť je podľa neho signálom, že spoločnosť akceptuje LGBT menšinu čím ďalej tým viac. „Žiaľ, treba to vnímať aj v súvislosti s minuloročným homofóbnym teroristickým útokom na Zámockej ulici v Bratislave, ktorý prebudil časť dovtedy mlčiacej väčšiny," skonštatoval.

Hrdí na rodinu sa zišli tiež

V rovnakom čase, ako sa na Námestí slobody konal Dúhový Pride, sa na Jakubovom námestí konalo aj podujatie „Hrdí na rodinu".

„Snažili sme sa vyhodnotiť aj počet účastníkov a účastníčok tejto akcie, neboli však k dispozícii natoľko kvalitné zábery, aby sme to mohli urobiť s úplnou presnosťou. Počet účastníkov a účastníčok teda vieme uviesť iba zaokrúhlene medzi 900 a 1 200 osôb," doplnil Weisenbacher.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie