• Dnes je: Utorok 07. decembra 2021 meniny má Ambróz

Ministerstvo zdravotníctva zakročilo voči lekárovi Liptákovi, ktorý šíri bludy o covide

Ministerstvo zdravotníctva zakročilo voči lekárovi Liptákovi, ktorý šíri bludy o covide

Lekár Peter Lipták opakovane šíri nepravdivé a zavádzajúce informácie o chorobe Covid–19.

Ministerstvo zdravotníctva informuje, že podáva sťažnosť na doktora Petra Liptáka Slovenskej lekárskej komore.

Ako stojí na facebookovej stránke ministerstva zdravotníctva, povolenie lekára si právom zasluhuje obdiv a rešpekt, zároveň však so sebou nesie veľkú mieru zodpovednosti.

Slovo lekára má prirodzene veľký vplyv na verejnosť. Preto je nebezpečné, ak lekár spochybňuje vedecky dokázané fakty, nabáda na porušovanie právnych predpisov a zľahčuje vážnosť a priebeh ochorenia, mienia na ministerstve.

Lekár Peter Lipták opakovane šíri nepravdivé a zavádzajúce informácie o chorobe Covid–19, bagatelizuje závažnosť tohto ochorenia, nabáda k nenoseniu rúšok, k nedodržiavaniu platných opatrení a pravidelne šíri dezinformácie o očkovaní proti covidu. Od očkovania odrádzal aj seniorov v domove seniorov Archa, ktorí patria medzi skupiny najviac ohrozené koronavírusom. Peter Lipták tiež vystupoval bez rúška na verejných zhromaždeniach v čase, kedy tým porušoval aktuálne platné nariadenia, vysvetľuje svoje pohnútky rezort.

Slovenská lekárska komora môže po zaevidovaní sťažnosti posúdiť konanie a verejné účinkovanie Liptáka a v prípade porušenia Etického kódexu má právo vyvodiť voči nemu ako svojmu členovi zodpovednosť.


PODÁVAME SŤAŽNOSŤ SLOVENSKEJ LEKÁRSKEJ KOMORE NA KONANIE JEJ ČLENA LEKÁRA PETRA LIPTÁKA


Povolanie lekára si právom zasluhuje vysokú mieru spoločenského uznania a rešpektu. Zároveň povolanie lekára so sebou nesie aj veľkú mieru zodpovednosti nielen v ambulancii, ale aj vo verejnom živote. Slovo lekára má prirodzene veľký vplyv na verejnosť. Preto je nebezpečné, ak lekár spochybňuje vedecky dokázané fakty, nabáda na porušovanie právnych predpisov a zľahčuje vážnosť a priebeh ochorenia.


Lekár Peter Lipták opakovane šíri nepravdivé a zavádzajúce informácie o chorobe Covid–19, bagatelizuje závažnosť tohto ochorenia, nabáda k nenoseniu rúšok, k nedodržiavaniu platných opatrení a pravidelne šíri dezinformácie o očkovaní proti Covidu. Od očkovania odrádzal aj seniorov v domove seniorov Archa, ktorí patria medzi skupiny najviac ohrozené koronavírusom.


Peter Lipták tiež vystupoval bez rúška na verejných zhromaždeniach v čase, kedy tým porušoval aktuálne platné nariadenia.


Slovenská lekárska komora môže posúdiť konanie a verejné účinkovanie svojich členov a v prípade porušenia Etického kódexu má právo vyvodiť voči svojmu členovi zodpovednosť.

Zdroj: Facebook Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky


Počasie