• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Mikulec v otázke bezpečnostnej previerky trvá na svojom, argumentáciu NBÚ označil za vágnu

Mikulec v otázke bezpečnostnej previerky trvá na svojom, argumentáciu NBÚ označil za vágnu

To, že sa oboznamoval s utajovanými skutočnosťami, národnými i zahraničnými, bolo podľa neho legitímne, v súlade so zákonom.

4.4.2023 (SITA.sk) - Dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) trvá na tom, že nie je potrebné, aby mal previerku.

Argumentuje tým, že ako minister vnútra, podobne ako ďalší ministri či hlava štátu, spadá pod paragraf 34 zákona 115 z roku 2004, čiže patrí medzi osoby s osobitným postavením, pre ktoré nie je potrebné vykonávať previerku.

Argumentáciu NBÚ považuje za vágnu

Argumentáciu Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) označil za veľmi vágnu, na viacero otázok podľa neho nedokázali odpovedať, a tiež nevedeli viacero vecí vysvetliť.

Mikulec to uviedol na tlačovej besede po rokovaní Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť. Mikulec verí, že sa im podarilo presvedčiť výbor o tom, že zákon nebol porušený.

Podľa šéfa rezortu vnútra sa zhodli na tom, že právna úprava v danej oblasti nie je úplne dokonalá a v mnohých prípadoch sa robia zbytočné nadstavby, ktoré nie sú vyžadované ani Severoatlantickou alianciou (NATO), ani Európskou úniou (EÚ). Je toho názoru, že v budúcnosti by mali byť uskutočnené úpravy v legislatíve, aby neboli spochybňované procesy a nebola potrebná takáto diskusia či obvinenia o porušení zákona.

Zákon porušil až 29-krát

Šéf NBÚ Roman Konečný minulý týždeň informoval členov parlamentného výboru na kontrolu činnosti NBÚ o výsledkoch minuloročnej kontroly NBÚ na ministerstve vnútra. Z jej záverov podľa neho vyplýva, že Roman Mikulec opakovane neoprávnene manipuloval s utajovanými informáciami.

Zákon údajne porušil 29-krát a dostal sa k utajovaným informáciám, ktoré sa týkajú NATO alebo Európskej únie. Ministerstvo spravodlivosti SR konštatovalo, že člen vlády SR je podľa zákona o ochrane utajovaných skutočností oprávnenou osobou s osobitným postavením, na ktorú sa nevykonáva bezpečnostná previerka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie