• Dnes je: Nedeľa 26. septembra 2021 meniny má Edita

Medvedica s mláďatami napadla muža na strednom Slovensku, na výskyt zvierat upozorňujú aj okolité obce

Medvedica s mláďatami napadla muža na strednom Slovensku, na výskyt zvierat upozorňujú aj okolité obce

Medvede sa pohybujú aj priamo v okresnom meste, konkrétne v poliach za nemocnicou.

V okolí obce Lutila v okrese Žiar nad Hronom prišlo k nepríjemnému stretu človeka s medveďom. Medvedica s mláďatami prekvapila človeka a došlo ku kontaktu.

Ako hronskožiarska samospráva informuje na svojej webovej stránke, muž sa bránil a rovnako sa bránila aj medvedica, ktorá mu spôsobila odreniny. Napadnutý muž sa k incidentu odmieta vyjadriť. Polícia ani nemocnica tento útok neevidujú, keďže ho dotyčný nenahlásil.

Medvede sa pohybujú aj priamo v okresnom meste, konkrétne v poliach za nemocnicou. Ďalší medveď bol zrazený cez víkend v mestskej časti Kutinky. Na výskyt medveďa upozornila aj neďaleká obec Ladomerská Vieska a Lovčica – Trubín.

Na medvede v meste v lokalite za nemocnicou upozornila aj polícia. „Hliadky lokalitu monitorujú, o prípade bol okamžite vyrozumený aj odborný pracovník, špecialista na medveďa hnedého. Občanov žiadame, aby sa v uvedenej lokalite z bezpečnostných dôvodov nepohybovali. V prípade, ak zviera spozorujete, okamžite volajte na linku 158,“ uvádza banskobystrická krajská polícia na svojom facobookovom profile.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie